Elleri Olmayan Kız

Edith Eger

Elleri Olmayan Kız
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-06
YAZAR Edith Eger
ISBN 6057672360
DOSYA FORMATI 11,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Cesaret ve hayatta kalma konusunda ilham verici bir hikâye. “Kahramanlık, iyileşme, dayanıklılık, tutku, onurla hayatta kalma, zihin kuvveti ve ahlaki cesaret hakkında sıradışı bir kitap. Dr. Eger’in ilham verici vakalarından, şahsi hikâyesinden ve hayatları iyileştirme konusundaki önde gelen klinik bilgeliğinden bir şeyler öğrenebilecek olan milyonlarca insanı etkileyecek.” - Philip Zimbardo Stanford Onursal Psikoloji Profesörü Umut, cehennemde bile çiçek açabilir. “Dr. Eger’in hikâyesi beni sonsuza dek değiştirdi… Elleri Olmayan Kız en kötü zamanlarda bile cesaretin neye benzediğini ve hepimizin kaybettiklerimize ya da hâlâ elimizde olanlara odaklanma becerimiz olduğunu hatırlatıyor.” - Oprah“Dr. Eger’in hayatı en büyük dehşetleri dahi aşacak kapasitemiz olduğunu ve bu acıları başkalarının faydasına kullanabileceğimizi gözler önüne seriyor. Dr. Eger gerçek özgürlüğü ve bağışlamayı bulmuş, bizlere de bunu yapabileceğimizi gösteriyor.” - Desmond Tutu, Nobel Barış Ödülü Sahibi“Dr. Edith Eva Eger bana göre tam bir kahraman. Ağza bile alınamayacak dehşet ve zulümden sağ çıkmış ama bu acılı geçmişinin kendisini mahvetmesine izin vermek yerine yaşadıklarını kuvvetli bir armağana dönüştürmüş: bu armağanı başkalarının iyileşmesine yardım etmek için kullanıyor.”- Jeannette Walls, New York Times Bestseller yazarıOn altı yaşındayken Edith Eger Auschwitz’e gönderildi. Anne babası öldürüldükten saatler sonra, Nazi subayı Dr. Mengele kendi zevki ve Edie’nin sağ kalabilmesi için onu dans etmeye zorladı. Amerikan birlikleri 1945’te kampları özgürleştirirken Edie ceset yığınları arasında bulundu.Edie onlarca yıl geçmişte yaşamaya, hayatta kaldığı için suçluluk hissetmeye devam etti, sessiz kalmaya ve geçmişten saklanmaya kararlıydı. Savaş bittikten otuz beş yıl sonra Auschwitz’e döndü ve nihayet tamamen iyileşmeyi, herkesten öte bağışlayamadığı o kişiyi affetmeyi başardı: kendisini.Edie kendi çarpıcı yolculuğunu, iyileşmesine yardımcı olduğu kişilerin hikâyeleriyle birlikte örüyor. Bir yandan kendi zihnimizde nasıl hapis kalacağımızı diğer yandan özgürlüğe açılan kapının anahtarını nerede bulacağımızı gösteriyor. Elleri Olmayan Kız, nesiller boyu okurlara umut ve huzur verecek, hayat değiştiren türde bir kitap.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Elleri Olmayan Kız i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Elleri Olmayan Kız.

...eri Olmayan Kız adlı filmi sitemizden HD kalitesinde izleyebilirsiniz ... v-s.mobi/elleri-olmayan-kız-1:15:28 ... . Zor zamanlarda bir baba kızını şeytana satar. Kız kaçar ama ellerini kaybeder. Zor zamanlarda bir değirmenci, kızını şeytana satar. Kız kaçar ancak ellerinden mahrum kalır. Netflix, İKSV ve Sinema Televizyon Sendikası, Sektör Çalışanlarına Destek Olacak! Elleri Olmayan Kız ailesinden uzaklaşmaya başladıkça ışığa doğru uzun bir yolculuğa çıkar ve yeni varlıklarla tanışır: Suyun tanrısı, kibar bir bahçıvan, kalesinden yolları gözleyen bir prens... Elleri Olmayan Kız i ... Elleri Olmayan Kız İzle | Uğur Film ... ... Elleri Olmayan Kız i...