Aşikar Mahremiyet

Semra Aydın Avşar

Aşikar Mahremiyet
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-07
YAZAR Semra Aydın Avşar
ISBN 6052191910
DOSYA FORMATI 9,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kuşaklararası mahremiyet algısının farklılaşması, sosyal medya üzerinden nasıl okunur ?Sosyal medyanın kullanımı, toplumun tüm kesimleri tarafından kabul görmekte ve kullanım sıklığı her geçen gün özellikle gençler ve çocuklar arasında yaygınlaşmaktadır. Sosyal medya kullanımının yaygınlaşması hızlı bilgi paylaşımı ve bilgiye ulaşma ile birçok kişiyle anlık görüşme imkanı tanımasıyla ortaya çıkmaya başlamıştır. Sosyal medyanın yaygın bir şekilde kullanımının temelinde yine bireylerin ve toplumların birçok alandaki değişen ve dönüşen talepleri yatmaktadır. Dolayısıyla ; teknoloji ile sosyal yapı arasında karşılıklı bir ilişi söz konusudur.Her ne kadar sosyal medya kullanımının bireylere eğtim, kültür, sanat, iletişim, ekonomi ve daha birok açıdan karkı sağlama potansiyeli olsa da, toplumların veya bireylerin kavramlara yükledikleri anlamların dönüşümüne neden olabilmektedir. Bu kavramların başında, mahremiyet gelmektedir. Bu kavramın öne çıkmasının temel nedeni, sosyal medya paylaşımlarında aile, ev, bede ve daha birçok özel alana ilişkin unsurların kamusallaştırılarak özel alan-kamusal alan sınırlarının net olarak çizilmemesinden ve bu geçişkenliğin birçok faktörden (yaş, cinsiyet, toplumsal, tabaka, sosyo-ekonomik durum vb.) oluşan yapısından kaynaklanmaktadır.Bu araştırmada, anne-baa ve çocukların sosyal medya-mahremiyet ilişkisine yönelik algı ve değerlendirmeleri ile sosyal medya paylaşımlarında mahremiyet olgusuna ne ölçüde anlam yükledikleri, neler « mahrem » neleri « mahrem olmayan » olarak gördükleri, yapılangörüşmeler yoluyla ortaya konulmaya çalışılmıştır. Ayrıca ; ebeveynler ile çocuklarının sosyal medyaya yönelik tutumları karşılaştırılmalı olarak analiz edilmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aşikar Mahremiyet i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aşikar Mahremiyet.

...fa Aşikar Mahremiyet. Semra Aydın. Sepete At Hemen Al ... Aşikar Mahremiyet - Semra Aydın Avşar Kitap - Köln Kütüphane ... . %25 Aşikar Mahremiyet Semra Aydın Avşar A7 Kitap. Aşikar Mahremiyet - Semra Aydın Avşar hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Bu kavramların başında, mahremiyet gelmektedir. Kargo dahil en ucuz12,00 TL +7,99 TL kargoSatıcıya Git. Aşikar Mahremiyet. Aşikar Mahremiyet. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: 36 dakika önce Amazon Türkiye. Ancak yazarın pazarlama kaygısından çok "Her şey ... Aşikar Mahremiyet ... . Ancak yazarın pazarlama kaygısından çok "Her şey zıddıyla bilinir, karanlık olmazsa ışık bilinmez, lezzetsiz kalır" sözünün ışığında AŞİKAR MAHREMİYET adını seçtiğini sanıyorum. Aşikar Mahremiyet. 0 yorum. ₺20,00. Bu kavramların başında, mahremiyet gelmektedir. Bu kavramın öne çıkmasının temel nedeni, sosyal medya paylaşımlarında aile, ev, beden ve daha birçok... 19.44 TL. Aşikar Mahremiyet - Kuşaklararası mahremiyet algısının farklılaşması, sosyal medya üzerinden nasıl okunur ...