Yaşayıp Gördükçe

Misbah Hicri

Yaşayıp Gördükçe
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-01-02
YAZAR Misbah Hicri
ISBN 6059413688
DOSYA FORMATI 10,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yazınsal hayata başladığımdan beri çalışmalarımı, anılarımı ve halkın anlatılarını, kendi yazı potamda şekil vererek bu duruma getirdim. Belli mekânlarda, belli bir sosyal gerçekliğin içinde; bu temel üzerine hareket ederek, doğal güzellikleri, kadim tarihin sesini, insanın insana olan saygısını, acısıyla tatlısını ve sevgisini sunma gayretinde oldum. Söz, düşüncenin, fikirlerin, hissiyatın dışa vurumu, okunmak için kâğıtlara aktarılıp kitap olma şeklidir. Nerden bakarsanız bakın, yazar; sözü eyleme dönüştüren kişidir. Verdiğim uğraşla birilerinin yaşanmışlıkları anlatırken, yaşayanlara da unuttuğunu hatırlatarak, sitayişle anmalarına gayret ettim. Zaman, mekân ve kişiler arasındaki diyalektik ilişkiye yazı ile katılırken, esas gayem anıları, öyküleri ve kültürel çalışmaları paylaşmaktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yaşayıp Gördükçe i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yaşayıp Gördükçe.

...i yapıp, olası sonuçlarını beklemektir ... Yaşa Yaşa, Gör Temaşa Atasözünün Anlamı Nedir | Eğitim Sistem ... . "Yaşayıp gördükçe köreliyo' dostum bütün duyguların". 1 yıl önce, 12 not. 'Yaşa ve gör' Kör topal ilerleyen şu yaşlarımda ne cok sahtelik gördüm, ne çok sırtı bıçaklı sözlere şahit oldu kulaklarım. Dost dendi bunlara. Hemde sıkı dost.. Cehalet kıymetini bilin birileri bir anlatsa dünü yaşamak yazık size kendimize gelelim diğerlerinin yazık denile ki iş arayanlar… Şiir sitesi, 200'e yakın ünlü şairin eşsiz eserlerinden oluşan bir şiir arşivi. Şiir ile ilgilenenler bu siteden birbirin ... S. Ahmet KAYA YAŞAYIP GÖRDÜKÇE VESİLESİYLE ... . Şiir ile ilgilenenler bu siteden birbirinden güzel şiirlere ulaşabilir ve keyifle okuyabilirler... Sabahattin Ali'nin kısa ama çileli yaşam öyküsünü, tarihin kirli sayfalarında kaybolan pek çok faili meçhul cinayet gibi, katledilişini anlatmak istedik. İnsan yaşı ilerledikçe iyi kötü birçok şey görür. Akla hayale gelmeyen olaylar ve durumlarla karşılaşır. Yaşınıza göre kalp atışı ritminiz kaç olmalı? İşte yaşa göre ideal kalp atış ritminin yanıtı!...