Başbakanlık: Türk Devlet Geleneğindeki Konumu ve Kaldırılması

EnesErsöz

Başbakanlık: Türk Devlet Geleneğindeki Konumu ve Kaldırılması
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-03-05
YAZAR EnesErsöz
ISBN 6257953375
DOSYA FORMATI 9,41 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çalışmanın konusu, özü itibariyle anayasa hukuku tarihini ilgilendirmesi sebebiyle birtakım zorlukları bünyesinde barındırmaktadır. Çünkü sadrazamlık kurumu genellikle tarihçiler tarafından ele alınmış, hukukçu gözüyle ve hukuk cephesinden yeterince incelemeye tabi tutulmamıştır. 2017 yılında gerçekleştirilen hükümet sistemi değişikliğiyle birlikte kökleri sadrazamlık kurumuna dayanan başbakanlık kurumu kaldırılmıştır. Bu kurumu kaldırmak suretiyle Türk milleti, çok önemli bir siyasal tercihte bulunmuştur. Bu kurum gerçekten Türk milletinin vazgeçilmezi midir yoksa sistem değişikliğinde doğru bir tercihte mi bulunulmuştur bunun incelenmesi ve doğru biçimde tahlil edilmesi gerekmektedir. Elinizdeki çalışma özü itibariyle, sadrazamlıktan başbakanlığa dönüşen bu kurumun siyasi ve hukuki tarihimizdeki konumunu gözler önüne sermek ve bu kurumun kaldırılmasının Türk devlet teşkilatı bakımından önemini ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır.(ÖNSÖZDEN)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Başbakanlık: Türk Devlet Geleneğindeki Konumu ve Kaldırılması i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Başbakanlık: Türk Devlet Geleneğindeki Konumu ve Kaldırılması.

... zorlukları bünyesinde barındırmaktadır ... Başbakanlık: Türk Devlet Geleneğindeki Konumu ve Kaldırılması... ... . 25.20 TL. Bu kurum gerçekten Türk milletinin vazgeçilmezi midir yoksa sistem değişikliğinde doğru bir tercihte mi bulunulmuştur bunun incelenmesi ve doğru biçimde tahlil edilmesi gerekmektedir. ...değişikliğiyle birlikte kökleri sadrazamlık kurumuna dayanan başbakanlık kurumu kaldırılmıştır. Türk devlet teşkilatı bakımından önemini ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır.(ÖNSÖZDEN). Enes Ersöz. Çalışmanın k ... Başbakanlık: Türk Devlet Geleneğindeki Konumu ve Kaldırılması... ... .(ÖNSÖZDEN). Enes Ersöz. Çalışmanın konusu, özü itibariyle anayasa hukuku tarihini ilgilendirmesi sebebiyle birtakım zorlukları bünyesinde barındırmaktadır. 23.80 TL. Bu kurum gerçekten Türk milletinin vazgeçilmezi midir yoksa sistem değişikliğinde doğru bir tercihte mi bulunulmuştur bunun incelenmesi ve doğru biçimde tahlil edilmesi gerekmektedir. Bu kurum gerçekten Türk milletinin vazgeçilmezi midir yoksa sistem değişikliğinde doğru bir tercihte mi bulunulmuştur bunun incelenmesi ve doğru biçimde tahlil edilmesi gerekmektedir. Bu kurum gerçekten Türk milletinin vazgeçilmezi midir yoksa sistem değişikliğinde doğru bir tercihte mi bulunulmuştur bunun incelenmesi ve doğru biçimde tahlil edilmesi gerekmektedir. 22.40 TL. Bu kurum gerçekten Türk milletinin vazgeçilmezi midir yoksa sistem değişikliğinde doğru bir tercihte mi bulunulmuştur bunun incelenmesi ve doğru biçimde tahlil edilmesi gerekmektedir....