Tabirin Sığmaz Kaleme Sivas Söyleşileri

Tekin Şener

Tabirin Sığmaz Kaleme Sivas Söyleşileri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-08-10
YAZAR Tekin Şener
ISBN 6057819048
DOSYA FORMATI 10,61 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İnsan insana ne kadar benzerse, şehir de şehire o kadar benzer.Huyları, havaları, özleri, sözleri, suretleri, zevkleri, keyifleri benzese de asla aynı olmazlar.Hafızada biriken anılar, zamanda demlenen alışkanlıklar, unutulan ya da söze yüklenen hikâyeler insanı şehre bağlar. Şehrin tarihî serüveni, insanların ömürlük yazgılarıyla örülür.Tâbirin Sığmaz Kaleme, bir şehrin dokusunda yer alan, bir ömürlük misafirlikler derlemesidir. 12 yıllık zaman aralığında kendileriyle söyleşilen ve hâlleşilen insanların emek dolu, ümit dolu, inanç dolu hikâyelerinin, şehrin büyük hikâyesiyle buluştuğu noktada, tam da bu noktada duruyor elinizdeki kitap.Tâbirin Sığmaz Kaleme kitabındaki metinlerin ortak elemanı Sivas, ortak paydası ise yerli ve yerleşik kültürdür. Kitaba, Âşık Veysel’in söz hazinesinden bir mücevher mısra isim oldu. O isim altında Sivas’a dair söyleşiler, röportajlar, portreler ve dosyalar sıralanıyor.Fotoğrafların şaşmaz tanıklığı altında edebiyatıyla, musikisiyle, görgüsüyle, insanıyla, kurumlarıyla kuruyan ve yaşayan kültür damarlarıyla Sivas bu kitapta dile geliyor.Ne çare, tâbiri kaleme sığmıyor!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tabirin Sığmaz Kaleme Sivas Söyleşileri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tabirin Sığmaz Kaleme Sivas Söyleşileri.

...er. İnsan insana ne kadar benzerse, şehir de şehire o kadar benzer ... Tabirin Sığmaz Kaleme : Sivas Söyleşileri. / Söyleşi Tekin Şener... ... . Huyları, havaları, özleri, sözleri, suretleri, zevkleri, keyifleri benzese de asla aynı olmazlar. 42 TL. Tabirin Sığmaz Kaleme kitabındaki metinlerin ortak elemanı Sivas, ortak paydası ise yerli ve yerleşik kültürdür. Kitaba, Âşık Veysel'in söz hazinesinden bir mücevher mısra isim oldu. Sizlere Tekin Şener 'ın yazdığı ve KİTABEVİ 'ın yayınladığı 480 sayfalık 6057819048 ISBN numarasına sahip Tabirin Sığmaz Kaleme Sivas Söyleşileri pdf eseri hakkında pdf paylaşımı yaptık. Geri Satıcı Açıklaması. Tabirin Sığmaz Kaleme Sivas Söyleş ... Tabirin Sığmaz Kaleme Sivas Söyleşileri - Tekin Şener ... . Geri Satıcı Açıklaması. Tabirin Sığmaz Kaleme Sivas Söyleşileri / Tekin Şener / Kitabevi Yayıncılık. (#511547872). Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme a...