Küresel İletişim Medya ve Gözetimin Politiği

İrfan Paçacı

Küresel İletişim Medya ve Gözetimin Politiği
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-05
YAZAR İrfan Paçacı
ISBN 6052096758
DOSYA FORMATI 10,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Demokrasilerin gelişmesinde yaşanan olaylar ve ortaya çıkan sonuçlar, 20 yüzyıldamedyanın, “dördüncü kuvvet” olarak tanımlanması ile sonuçlanmıştır. 21 yüzyılda ise, özellikleiletişim devriminin sağladığı “dönüştürücü” etkiden yararlanan medyada, “iletişim demokrasisi”olarak nitelendirilecek bir değişim yaşanmaktadır.Uygulanmakta olan siyasa ve onu oluşturarak “küreyi” yöneten dinamiğin keşfi,öncelikle “yeni dünya düzeninin” arka planındaki siyasal teknolojinin bütün araçları ileanlaşılmasını gerektirmektedir. Batı uygarlığı, diğer toplumlar karşısında, küresel siyasetinkurucu mimarlarının ürettiği politika araç ve gereçleri ile siyasal kültür ve normların toplandığımalzeme deposu konumundadır. Bu depodan ihtiyaca göre, üzerinde “demokrasi” etiketi olanve içinde, “yardım, hibe, işbirliği, ortaklık” gibi siyasal teknoloji malzemelerinin yer aldığı “ilkyardım çantası” işlevinde hizmetler sunulmaktadır. Sihirli değnek işlevi yüklenen bu “malzemeçantası”nın içine göz atmak, Batı sisteminin tekelinde tuttuğu “demokrasiye” dair soru(n)larıtespit ederek, bu “ideal siyasal sistemin”(!) gösterilmeyen yüzünün görülmesine olanaksağlayacaktır.Bu çalışmada; emperyalizmin parlatılmış “araçları”nın, “demokrasi” olarak özellikleİslam kültür coğrafyasında yer alan toplumlara “pazarlanması” ile ilgili politika ve yöntemleredikkat çekilmektedir. Medya, iletişim ve gözetim düzeni küresel ölçekte veri alınarak, bubirleşik yapıyı oluşturan parçaların tespiti ve bunların analizi yapılmakta ve makro sistemin“trafosu” durumundaki “politiğin” belirlenmesi amaçlanmaktadır. Demokrasi, iletişimteknolojisinin ve yeni medya araçlarının sunduğu olanaklar ile günlük hayatın bir parçasıolurken, küresel milenyum mühendisliğinin algı yönetimi aracılığı ile toplumlar da yönetim,kültür ve siyaset de “aynılaştırılarak”, “iletişim demokrasisine” doğru dönüştürülmektedir.Bu değişimin yönetimini denetleyen Batı demokrasisini temsil eden aktörlerin ürettiğianlamlardan değil, oluşan “soru(n)lar”dan yola çıkarak, gizlenen cevapların bulunması, yöntemolarak seçilmiştir. Hegemonyanın üretici güçleri tarafından “küresel iletişim, medya ve gözetimdüzeni” olarak inşa edilmekte olan “iletişim demokrasisi”nin okunmasına, küresel yönetimmühendisliği tarafından önümüze konulan, “demokratik rejim” açıklamalarına, şu sorusorularak başlanabilir: Her şey insan için – insan pazar için (mi?) 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Küresel İletişim Medya ve Gözetimin Politiği i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Küresel İletişim Medya ve Gözetimin Politiği.

...imi Politika-Siyaset-Politik Akımlar Hegemonyanın üretici güçleri tarafından "küresel iletişim, medya ve gözetim düzeni" olarak inşa ... Küresel İletişim Medya ve Gözetimin Politiği Kitabını... - Nobel Kitap ... ... Hegemonyanın üretici güçleri tarafından "küresel iletişim, medya ve gözetim düzeni" olarak inşa edilmekte olan "iletişim demokrasisi"nin okunmasına, küresel yönetim mühendisliği tarafından... Demokrasi, iletişim teknolojisinin ve yeni medya araçlarının sunduğu olanaklar ile günlük hayatın bir parçası olurken, küresel milenyum mühendisliğinin algı Yeni Medya ve İletişim. Sami Çöteli. Kriter. PDF | On Oct 9, 2019, İrfan Paçacı and others published Küresel İletişim Medya ve Gözetimin Politiği (İletiş ... Küresel İletişim Medya ve Gözetimin Politiği Kitabını İndir, Pdf İndir... ... . Sami Çöteli. Kriter. PDF | On Oct 9, 2019, İrfan Paçacı and others published Küresel İletişim Medya ve Gözetimin Politiği (İletişim Demokrasisi) | Find, read and cite all the research you need on ResearchGate. Hegemonyanın üretici güçleri tarafından "küresel iletişim, medya ve gözetim düzeni" olarak inşa edilmekte olan "iletişim demokrasisi"nin okunmasına, küresel yönetim mühendisliği tarafından... 19.50 TL. Hegemonyanın üretici güçleri tarafından "küresel iletişim, medya ve gözetim düzeni" olarak inşa edilmekte olan "iletişim demokrasisi"nin okunmasına, küresel yönetim mühendisliği... Hegemonyanın üretici güçleri tarafından "küresel iletişim, medya ve gözetim düzeni" olarak inşa edilmekte olan https://www.maksatkitap.com/urun/kuresel-iletisim-medya-ve-gozetimin-politigi. 21 TL. Hegemonyanın üretici güçleri tarafından "küresel iletişim, medya ve gözetim düzeni" olarak inşa edilmekte olan "iletişim demokrasisi"nin okunmasına, küresel yönetim mühendisliği tarafından... 24 TL. Hegemonyanın üretici güçleri tarafından "küresel iletişim, medya ve gözetim düzeni" olarak inşa edilmekte olan "iletişim demokrasisi"nin okunmasına, küresel yönetim mühendisliği tarafından... İrfan Paçacı. Kitap Tanıtımı. Demokrasilerin gelişmesinde yaşanan olaylar ve ortaya çıkan sonuçlar, 20 yüzyıldamedyanın, "dördüncü kuvvet" olarak tanımlanması ile sonuçlanmıştır. Sosyal Medya ve İletişim kategorisinde yer alan İrfan Paçacı - Küresel İletişim Medya ve Gözetimin Politiği kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet!...