Türkiye'de Belediyeler ve Sığınmacılar

Kaan Akman

Türkiye'de Belediyeler ve Sığınmacılar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-09-13
YAZAR Kaan Akman
ISBN 6055010270
DOSYA FORMATI 5,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sığınmacı ve sığınmacılarla ilgili konular, Türk kamu yönetiminin gündeminde yer alan temel meselelerden biridir. Özellikle 2011 yılından itibaren Türkiye’ye göç eden Suriyeli sığınmacılara yönelik merkezi yönetim tarafından kamu politikaları hazırlanmış, sığınmacıların sayısının ve kalış süresinin uzaması ile birlikte bu alanın yönetimindeki politika aktörleri de artmıştır. Sığınmacıların kentlere yerleşmesi ile birlikte belediyeler, göç yönetim sürecinin önemli aktörlerinden biri haline gelmiştir. Kitapta, belediyelerin göç yönetimindeki rolleri ulusal ve uluslararası düzenlemeler kapsamında incelenmiş; belediyelerin sığınmacılara yönelik politika ve uygulamaları Samsun İli örneğinde araştırılmıştır. Bu araştırmadan hareketle tüm belediyelerin göç sürecindeki görev ve yetkilerine ilişkin önerilerde bulunulmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türkiye'de Belediyeler ve Sığınmacılar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türkiye'de Belediyeler ve Sığınmacılar.

...da ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz ... Belediyeler Birliği: Yerel Yönetimlere Sığınmacılar İçin Ek Kaynak... ... . Türkiyede Belediyeler ve Sığınmacılar Kaan Akman Astana Yayınları 9786055010270 Kaan Akman. Kaan Akman. Sığınmacı ve sığınmacılarla ilgili konular, Türk kamu yönetiminin gündeminde yer alan temel meselelerden biridir. Özellikle 2011 yılından itibaren Türkiye'ye göç eden Suriyeli... Close Search. ; Home. Türkiye'deki Mülteciler ve Sığınmacılar. Türkiye aynı zamanda, Türkiye'de geçici koruma sağl ... PDF Türkiye'ye Etkileri ... . Türkiye aynı zamanda, Türkiye'de geçici koruma sağlanan kişilerin hakları, yükümlülükleri ve bu kişilere ilişkin prosedürleri ortaya koyan... TÜRKİYE'DE BELEDİYELER VE SIĞINMACILAR en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Cilt Durumu Ciltsiz. Kapat. Türkiye'de belediyeler ve sığınmacılar. Türkiye'de Belediyelerin Sığınmacılara Yönelik Politikaları. Belediye Kanunlarında Hemşehri Hukuku ve Sığınmacılar: 5393 Sayılı Belediye Kanunu 13. madde «herkes», «oturan». Türkiye Belediyeler Birliği, bütün belediyelerin doğal üyeliği ile oluşan, kamu kurumu niteliği...