Doktor Moreau’nun Adası

Herbert George Wells

Doktor Moreau’nun Adası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-07-17
YAZAR Herbert George Wells
ISBN 6052494752
DOSYA FORMATI 3,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Olabildiğince sessiz döndüm ve ara sıra fark edilme korkusuyla donarak, kırılan her bir dalda yada hışırdayan bir yaprakta, kendimi çalılıklara attım. Epey sonra cesaretimi toplayıp serbestçe hareket etmeye cesaret ettim. O anki tek düşüncem; bu iğrenç varlıklardan kaçmaktı ve ağaçlar arasındaki belli belirsiz patikayı zor fark ettim. Sonra küçük bir açıklığı geçerken, birden hoş olmayan bir irkilmeyle ağaçların arasında, benim yolumun paralelinde sessiz ayaksesleriyle ilerleyen ve belki de benden otuz metre kadar uzakta iki hantal bacak gördüm. Bedenin kafası ve üst kısmı, karmakarışık bir sarmaşık ağı nedeniyle görünmüyordu. Yaratığın beni görmediğini umarak ansızın durdum. Ben böyle yapınca, ayaklar da durdu. Öyle gergindim ki, son derece zor olan başaşağı atlama dürtümü yokladım. Sonra dikkatli bakınca, birbirine geçmiş ağın içinden su içerken görmüş olduğun hayvanın kafasını ve bedenini tanıdım. Başını oynattı. Bana ağaçların gölgesinden beri baktığında, gözlerinde bir elmas parlaması, kafasını tekrar döndürdüğünde yok olan yarı-aydınlık bir renk vardı. Bir an hareketsiz kaldı ve sonra sessiz adımlarla yeşil karmaşa boyunca koşmaya başladı. Hemen çalıların ardında yitti. Onu göremiyordum, ama durup tekrar beni seyretmekte olduğunu hissettim.Neyin nesiydi bu, insan mı, hayvan mıydı? Benden ne istiyordu?Silahım, bir sopam bile yoktu. Atlamak delilikti. Her durumda, Şey, artık her neyse, bana saldırmaya cesaret edemiyordu. Dişlerimi sıkarak doğruca üzerine yürüdüm. Omurgamı ürpertiyor görünen korkuyu göstermemek için telaşlanıyordum. Uzun beyaz çiçekli çalı yığınını yardım ve onu yirmi adım ötemde, omuzu üzerinden bana bakıp duraksarken gördüm. Sebatla gözlerine bakarak bir iki adım ilerledim.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Doktor Moreau’nun Adası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Doktor Moreau’nun Adası.

...filmin gölgesinde kalmıştır vede alay konusu olmuştur ... Doktor Moreau'nun Adası - H. G. Wells Pdf Kitap İndir ... .. Doktor moro'nun adası..( Let us know what's wrong with this preview of Doktor Moreau'nun Adası by H.G. Wells. gemi kazası sonucunda kendisini Büyük Okyanus'un ortasında, kimselerin uğramadığı volkanik bir adada bulur. Dr. Moreau'nun Adası - The Island of Dr. Moreau 1996 filmini ister altyazılı ister türkçe dublaj olarak 720p izleyebilir veya indirebilirsiniz. 720p izle, 1080p izle, full izle. Kitap Adı: Doktor Mor ... Doktor Moreau'nun Adası | bkmkitap.com ... . 720p izle, 1080p izle, full izle. Kitap Adı: Doktor Moreau'nun Adası. Özgün Adı: The Island of Doctor Moreau Kitap Yazarı: H.G. Wells Çeviren: Ali Kaftan. Yayınevi: İthaki Sayfa Sayısı: 197. Baskı Yılı: 2016. Doktor Moreau'nun Adası. Wells'in öncü niteliğindeki bilimkurgu klasiği Doktor Moreau'nun Adası yayımlandığı günden beri "sarsıcı" etkisinden hiçbir şey yitirmedi. Ancak bu ada, insanlar üzerinde garip deneyler yapan Dr. Moreau.. Pasifik Okyanusunda gerçekleşen gemi kazasından sonra Andrew Braddock kendini bir adada bulur. Bu yüzden gizli saklı yürüyen bir de gizli bilimsel gelişimler tarihi mevcutmuş. Dr. Moreau'da o çılgın doktorlardan birisi ve yaptığı deneyi bir adada gözlerden uzak ve büyük bir gizlilikle icra ediyor. H. G. Wells. Edward Prendick, geçirdiği bir gemi kazası sonucunda kendisini Pasifik Okyanusu'nun ortasında, kimselerin uğramadığı volkanik bir adada bulur. H. G. Wells yazarı tarafından yazılan Doktor Moreau'nun Adası kitabını ücretsiz indirmek ve okuma için sitemize girdiniz. Doktor Moreau'nun Adası Kitabının Kısa Özeti Oku. Pasifik Okyanusunda gerçekleşen gemi kazasından sonra Andrew Braddock kendini bir adada bulur. Ancak bu ada, insanlar üzerinde garip deneyler yapan Dr. Moreau isimli çılgın bir bilim adamının......