Mülteci Krizi ve Avrupa’da Aşırı Sağın Yükselişi

Celil Batur

Mülteci Krizi ve Avrupa’da Aşırı Sağın Yükselişi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-30
YAZAR Celil Batur
ISBN 6057846655
DOSYA FORMATI 11,17 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Soğuk Savaş öncesi dönemde yer alan aşırı sağ partiler, ultra milliyetçi ve hiyerarşik bir biçimde lider kültü etrafında organize edilmiş, şiddet ve paramiliter eylemler ile herhangi bir sınırlama olmaksızın düşmanları yenmeyi hedefleyen siyasal bir ideolojiye sahip olmuş ve İkinci Dünya Savaşı’nın ortaya çıkmasına yol açmıştır. 1980'lerden itibaren konjonktürel gelişmelerin de etkisiyle, ideolojik olarak bir değişim sürecine giren aşırı sağ partiler, geleneksel faşizm ve Nazizm ile bağlantıları reddederek, yabancı düşmanlığı, çokkültürlülük ve göçmen karşıtlığı, küreselleşme, AB karşıtlığı ve İslam düşmanlığını parti programlarının odak noktası haline getirmişlerdir.Elinizdeki kitap, günümüz aşırı sağ partilerin ideolojik tutumlarını, seçmen kitlelerinin niteliklerini ve bu partilerin başarı elde etmesine yardımcı olan etkenleri Avrupa’nın göç deneyimine bağlı olarak irdelemektedir. Bununla birlikte, kitabın odak noktasını oluşturan mülteci krizinin Avrupa’ya etkisi, Avrupa devletlerinin mülteci krizine yaklaşımları ve mülteci krizinin Avrupa’da aşırı sağın yükselmesine olan yansımaları sosyal inşacı perspektiften incelenmektedir. Bu çerçevede, İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde aşırı sağ partiler ideolojik olarak nasıl bir dönüşüm geçirmişlerdir? Bu çerçevede, “İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemde aşırı sağ partiler ideolojik olarak nasıl bir dönüşüm geçirmişlerdir?”, “Aşırı sağ partilerin yükselişini etkileyen ve Avrupa’da göçmenlere/mültecilere karşı hoşgörüsüzlüğün altında yatan etkenler nelerdir?”, “Tarihsel süreçte AB’nin karşı karşıya kaldığı kriz dönemleri, aşırı sağ partiler açısından nasıl bir hareket alanı yaratmıştır?” ve “Aşırı sağ partilerin, başta mülteci krizine yönelik olmak üzere, temel politika hedefleri nelerdir?” sorularına cevap aranmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mülteci Krizi ve Avrupa’da Aşırı Sağın Yükselişi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mülteci Krizi ve Avrupa’da Aşırı Sağın Yükselişi.

...lliyetçi ve hiyerarşik bir biçimde lider kültü etrafında organize edilmiş ... Mülteci Krizi ve Avrupa'da Aşırı Sağın Yükselişi %13 İndirimli Celil B ... ... Bununla birlikte, kitabın odak noktasını oluşturan mülteci krizinin Avrupa'ya etkisi, Avrupa devletlerinin mülteci krizine yaklaşımları ve mülteci krizinin Avrupa'da aşırı sağın yükselmesine... Ürün Açıklaması. Yorumlar(0). Mülteci Krizi Ve Avrupa'da Aşırı Sağın Yükselişi. Yorum Yaz. Bu olay sonrasında Avrupa'da yıllardır devam eden aşırı sağın yükselişi nihayet kamuoyunda hak ettiği ilgiyi görmeye ve konu daha ciddi şekilde ele alınmaya başlandı. Etiketler:[PDF] Mülteci Krizi ve Avrupa da Aşırı Sağın Yükselişi[PDF]. ... Mülteci Krizi ve Avrupa'da Aşırı Sağın Yükselişi Celil Batur ... . Etiketler:[PDF] Mülteci Krizi ve Avrupa da Aşırı Sağın Yükselişi[PDF]... 4.07 €. Bununla birlikte, kitabın odak noktasını oluşturan mülteci krizinin Avrupa'ya etkisi, Avrupa devletlerinin mülteci krizine yaklaşımları ve mülteci krizinin Avrupa'da aşırı sağ...