Bir Kadının Yaşamından 24 Saat

Stefan Zweig

Bir Kadının Yaşamından 24 Saat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-04-02
YAZAR Stefan Zweig
ISBN 6057672568
DOSYA FORMATI 11,50 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Bütün yalnızlar gibi özgür ve bütün özgürler gibi yalnızız.” Savaşın doğurduğu ve yaşamına son vermesine neden olduğu usta kalem Stefan Zweig, 1927 yılında yazdığı Bir Kadının Yaşamından 24 Saat adlı hikâyesinde, sıradan ve tekdüze bir hayatın kırılganlığını işliyor. Evli, çocuklu ve saygın bir kadın olan Henriette, kaldığı otelde sadece birkaç gün önce tanışmış olduğu bir Fransız’la birlikte kaçmaya karar verir. Olayın yarattığı spekülasyon ve kınama dolu sohbetler, otel sakinlerinden Bayan C.’nin de uzun zaman önce başından geçen bir hikayenin ilk defa dile getirilmesine zemin hazırlayacaktır. İlk cümleden itibaren insanı içine çeken bu hikâyede tutkuyu, hayal kırıklığını, ümidi, ümitsizliği, yüzleşmeyi ve daha nice hissi yaşatırken Zweig, okura içten içe şu soruyu sordurur: “O kadının yerinde ben olsaydım, ne yapardım?”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Kadının Yaşamından 24 Saat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Kadının Yaşamından 24 Saat.

...aşamından 24 Saat adlı hikâyesinde, sıradan ve tekdüze bir hayatın ... Bir Kadının Yaşamından 24 Saat, Stefan Zweig » Satın Al... - Kidega ... ... Bir kadının hayatından sadece 24 saat. Neleri nasıl değiştirdiğini, nelerin neleri kaybettirdiğini gösteren 24 saat. İyi okumalar. Kitap adı: Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Saat Orijinal adı... Öyle ki, onun, bu "tutku öyküleri"ne dönük şu bakışın tipik örneği olarak Bir Kadının Yaşamından Yirmi Dört Sat'ini okuyabilirsiniz. ayrıntılar Kitap eleştirileri. Bir Kadının Yaşamından 24 Saat ki ... Stefan Zweig-Bir Kadının Yaşamından 24 Saat-Sesli... - YouTube ... . ayrıntılar Kitap eleştirileri. Bir Kadının Yaşamından 24 Saat kitap. Stefan Zweig. Stefan Zweig, 1920'lerde yazdığı bu romanında sosyetik; ama ikiyüzlü kadınları ve toplumun ahlaki yapısını eleştirel bir şekilde anlatırken psikolojik tahliller de yapar. Stefan Zweig. Bu kitapta, 20. yüzyıl Avrupa'sının en önemli kalemlerinden olan Stefan Zweig'ın birbirinden çarpıcı beş öyküsü yer alıyor....