Kirli Ağustos

Edip Cansever

Kirli Ağustos
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-06-14
YAZAR Edip Cansever
ISBN 9750844775
DOSYA FORMATI 11,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İlk kez 1970 yılında De Yayınevi’nden çıkan Kirli Ağustos,49 yıl sonra ayrı baskı olarak şimdi Yapı Kredi Yayınları’nda.İlkel bir acı gibiDüşüverdi ilk bakış gözlerindenKaskatı. Ve belirdi sanki yüzündeGörünürdeki tek şey: daha sonra da olmakÇıkardı birden şapkasını ve çıkardı şapkasını, şapkasınıŞapka mı, değil mi, bir şapka hayaleti mi belkiBir bira içti ve vurup gitti kapıyı ardındanYürüdü, geçti, kuru otlarYapraklar yakılan bir caddeyi.Peki, ölen kimdi.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kirli Ağustos i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kirli Ağustos.

...anın beyaz organı: tuz birikintileri Gibi bir gündüz Kalın kabuklarını kaldırır doğa ... Kirli Ağustos Edip Cansever ... . Bu yazının ilhamını Edip Cansever'in dizelerinden aldım. Onun "Kirli Ağustos" şiirini okurlarımla paylaşmak isterim. KİRLİ AĞUSTOS. O da var olanın ağır ağır yokluğu. Biliyorsun, bizim her türlü yalnızlığımız Yeni bir dil olacak yarın. Edip Cansever. Kirli Ağustos. Sözlerin var, dudak izlerin yok sözlerinde. Edip Cansever. Kirli Ağustos. Yerçekimli Karanfil. Kirli Ağustos. -20 %. Etiketler: Edip ... Edip Cansever Kirli Ağustos Şiiri | Huzur Sayfası .:. İslami Bilgi... ... . Edip Cansever. Kirli Ağustos. Yerçekimli Karanfil. Kirli Ağustos. -20 %. Etiketler: Edip Cansever. Kirli Ağustos. 0 yorum. | Edip Cansever, Kirli Ağustos. Tarih 8 Mart 2016 In Edip Cansever, Şiirler, Yazarlar. İ. Bir zamanlar hep fotoğraflar çekerdim bütün gün orda burda dolaşıp gemi yolcularını, liman meyhanelerini çan kulelerini... Düşer bir balıkçının tersi olan şey Kirli ağustos! beni ordan oraya götüren eşya Aklımda üç beş otel ya kalır Başka değil, yokluğu görmek için Kirli ağustos! gözkapaklarımı da yaktım sonunda. --spoiler Kirli Ağustos. O da var olanın ağır ağır yokluğu Surda bir gündüz kımıldamakta Dağılmanın beyaz organı: tuz birikintileri Gibi bir gündüz Kalın kabuklarını kaldırır doğa. Düşer bir balıkçının tersi olan şey Kirli ağustos! beni ordan oraya götüren eşya Aklımda üç beş otel ya kalır Ya kalmaz Başka değil, yokluğu görmek için Kirli ağustos! gözkapaklarımı da yaktım sonunda. Edip Cansever şairine ait KİRLİ AĞUSTOS şiiri okumak için tıklayın. Edip Cansever şairininin tüm şiirlerine edebiyatdefteri.com'dan ulaşabilirsiniz. KİRLİ AĞUSTOS şiirine yorum yap. düşer bir balıkçının tersi olan şey kirli ağustos! beni oradan oraya götüren eşya aklımda üç beş otel ya kalır ya kalmaz başka değil, yokluğu görmek için kirli ağustos! göz kapaklarımı da yaktım sonunda. Gözlerinden bir dünya kurdum. Bir göz kırpması kadardı, bozulması da bir o kadar kolay oldu. Kirli Ağustos'unu açtım, ay sonlara doğru hızla ilerlerken… 1 KİRLİ AĞUSTOS Edip Cansever ( ) İstanbul da doğdu. Çağrılmayan Yakup (2018) Kirli Ağustos (2019) Doğan Kardeş: Gelmiş Bulundum Seçme Şiirler (2008) EDİP CANSEVER Kirli Ağustos Şiir. Kirli Ağustos. Şair: Edip Cansever • Eklenme Tarihi: 24.07.2005 13:53:10 • Görüntüleme: 1.478 Kelimeler Başka değil, yokluğu görmek için Kirli ağustos! gözkapaklarımı da yaktım sonunda. 8 TL. İlk kez 1970 yılında De Yayınevi'nden çıkan Kirli Ağustos, 49 yıl sonra ayrı baskı olarak şimdi Yapı Kredi Ya...