Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma

Muhammed Abid El-Cabiri

Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2020-02-18
YAZAR Muhammed Abid El-Cabiri
ISBN 6052339268
DOSYA FORMATI 7,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitaptaki metinler, mevcut güncemizin dinamiğini oluşturan kavram ve tasavvurların, realiteyle uyum sağlayacak şekilde yeniden yapılandırılması amacıyla gözden geçirilmesi konusunda bir yöntem önermektedir. Bugün dünyanın geçirmekte olduğu aşama, derin ve örneği bulunmayan bir değişime tanık olmakta. Bu değişimde; gelecek, geçmişle ya da şimdiyle değil, bizzat geleceğin kendisiyle, kendi potansiyelleri ve insanoğlunun bu potansiyelleri kullanmasıyla şekillenecektir.Bugün geleceğin planlanması, olup bitene göre değil, olması beklenene göre gerçekleştirilmektedir. Şu halde, projeleri en büyük başarı şansına sahip olan “gelecek tasavvuru”, kendi referansını bizzat geleceğe ve onun imkânlarına dayandıran tasavvurdur. Bu, kesinlikle, uğruna mücadele ettiğimiz hedef ve beklentilerden vazgeçmek anlamına gelmemektedir; tam aksine, aynı hedefler uğruna mücadele için başka bir aşamaya geçiştir. Bunu da, geçmiş ve onun hülyalarından değil, gelecek ve onun imkânlarından esinlenen adımlar ve ufuklarla gerçekleştirmek arzusundayız.Bu metinler, aslında bağımsız birer makale olarak yayımlanmak üzere hazırlanmış; her biri “tek başına yeterli olmasına” rağmen, içerik bakımından birbirini tamamlayan bir dizi oluşturmaları başlangıçtan itibaren tasarlanmıştır. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak" yolunda bir bakış açısı olarak adlandırılabilir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma.

... yapılandırmak"... Boyut. 135 X 195. Çağdaş Arap İslam Düşüncesinde Yeniden Yapılanma ... Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma... - Liman Kitap ... . Arap dünyası, XXI. yüzyılın eşiğine geldiği günümüzde, modern tarihinin hassas bir döneminden geçmektedir. Arap dünyası, XXI. yüzyılın eşiğine geldiği günümüzde, modern tarihinin hassas bir döneminden geçmektedir. Çağdaş İslam düşüncesi sorunlarına nasıl yaklaştıklarına bakmak yeterli olacaktır. ...(veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi ... Çağdaş Arap Düşüncesinde Yeniden Yapılanma... - kitapjet.net ... . ...(veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak" yolunda bir bakış açısı olarak adlandırılabilir. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler) çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak" yolunda bir bakış... 14 TL. Arap dünyası, XXI. yüzyılın eşiğine geldiği günümüzde, modern tarihinin hassas bir döneminden geçmektedir. Arap dünyasındaki İkinci Dünya Savaşı karşıtı gelişmeler, kuşkusuz, iç etkenlere... ...(veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak" yolunda bir bakış açısı olarak adlandırılabilir. 40 TL. O halde bu kitapta yer alan metinler (veya bölümler), çağdaş Arap-İslam düşüncesi sorunlarındaki ideolojik "mezhepçi" yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak"... Arap dünyası, XXI. yüzyılın eşiğine geldiği günümüzde, modern tarihinin hassas bir döneminden geçmektedir. Arap dünyasındaki İkinci Dünya Savaşı karşıtı gelişmeler, kuşkusuz, iç etkenlere bağlı... ...yönü "yapı bozumu"na tâbi tutmak ve "yeniden yapılandırmak" yolunda bir bakış açısı olarak adlandırılabilir. https://www.limankitap.com/urun/cagdas-arap-dusuncesinde-yeniden-yapilanma. Arap dünyası, XXI. yüzyılın eşiğine geldiği günümüzde, modern tarihinin hassas bir döneminden geçmektedir. Arap dünyasındaki İkinci Dünya Savaşı karşıtı gelişmeler, kuşkusuz, iç etkenlere bağlı......