Amok Koşucusu

Stefan Zweig

Amok Koşucusu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-10
YAZAR Stefan Zweig
ISBN 6052280652
DOSYA FORMATI 11,84 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hindistan’dan yola çıkan bir transatlantiğin içinde herkesten saklanarak yalnızca geceleri güverteye çıkan bir doktor, zora düşmüş kendisine “yardım” için başvuran çok zengin bir kadının talebini geri çevirir. Kadının zengin ve kibirli olmasından dolayı gururuna yenik düşmüştür. Bunun üzerine duyduğu vicdan azabıyla hatasını telafi etmenin yollarını ararken, içinde büyüyüp duran amansız pişmanlığının pençesine düşer ve önüne çıkan her şeyle birlikte en sonunda kendisini de yok edeceği bir koşu tutturur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Amok Koşucusu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Amok Koşucusu.

...usunun cevabını verelim. Amok koşucusu durumu ülkemizde ve dünyada sıklıkla rastlanan bir tür sendromdur ... Amok Koşucusu - Timaş Yayınları ... . Aslında önce Amok Koşucusu nedir? onu anlatmak gerekiyor. Tıpkı güvertede zifiri karanlıktaki gizemli kişinin sorusu gibi "Hiç amok koşucusunu duymuş muydunuz?" sorusunu sormak gerekiyor. Amok Koşucusu da işte bu ruh halini, sürekli kaçışı ve koşuşu anlatan bir eser olarak karşımıza çıkmıştı. Amok Koşucusu'nda yer alan öykülerin ortak noktası ise intihardır. Adeta bir Amok Koşucusu gibi... Köke ... 11: KİTAP YORUMU: Amok Koşucusu - Cahil Okur ... . Amok Koşucusu'nda yer alan öykülerin ortak noktası ise intihardır. Adeta bir Amok Koşucusu gibi... Kökeni bir çeşit intihar saldırısı geleneğine dayanır. Amok koşucusu sonuna kadar savaşır sonunda savaştığı şey uğruna ölür. Yani Amok koşucusu aslında kendi ölümüne koşar. Peki Amok koşucusu olur musunuz? Stefan Zweig ile henüz edebiyat yolculuğuna çıkmadıysanız harika bir yolculuk sizi bekliyor. Bir nevi ruhsal hastalık olan "Amok Koşucusu" hastanın bu ruhsal bunalım aşamasında cinnet getirme d...