Bir Matematikçinin Savunması

G.H. Hardy

Bir Matematikçinin Savunması
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-12
YAZAR G.H. Hardy
ISBN 6056934827
DOSYA FORMATI 12,46 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünya tümden çıldırdığında, bir matematikçi matematiği eşsiz bir sakinleştirici olarak görebilir; çünkü matematik, bütün bilim ve sanatlar arasında en yalın ve en uzak olandır. Bir matematikçi, bütün insanlar içinde, Bertrand Russell’ın sözleriyle ‘‘daha asil dürtülerimizden hiç olmazsa birinin, gerçek dünyanın kasvetli sürgününden kolayca kaçabileceği yere’’ kolayca sığınabilecek tek kişidir. Ne yazık ki buna önemli bir çekince getirmek zorunludur, çok ihtiyar olunmamalıdır. Matematik, derin düşünce gerektiren değil yaratıcı bir öznedir; yaratıcılık yetisi ya da arzusunu yitirdiğinde hiç kimse ondan fazla bir avunma bekleyemez ve bu da bir matematikçi için daha erken gerçekleşen bir şeydir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bir Matematikçinin Savunması i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bir Matematikçinin Savunması.

...dır? "Gerçek Matematik" nedir? Yaratıcılık dönemini geride bıraktığını ve artık matematik "yapmak" yerine onun hakkında yazmaktan başka çaresi olmadığını ... Bir Matematikçinin Savunması, G.H. Hardy ~ Özet Çıkar ... ... G. H. Hardy - Bir Matematikçinin Savunması. Bilim. Evren. Evrim Kitapları. Matematik yalnızca bir araç mıdır? "Gerçek Matematik" nedir? Yaratıcılık dönemini geride bıraktığını ve artık matematik... Bir Matematikçinin Savunması. Ünlü İngiliz matematikçisi G.H.HARDY'nin "A Mathematician's Apology" ismini verdiği bu kitap ilk defa 1940 yılında basılmıştır. Bir Matematikçinin Savunması, ... Bir Matematikçinin Savunması - Ekşi Sözlük ... . Ünlü İngiliz matematikçisi G.H.HARDY'nin "A Mathematician's Apology" ismini verdiği bu kitap ilk defa 1940 yılında basılmıştır. Bir Matematikçinin Savunması, (İngilizce:A Mathematician's Apology) zamanının başarılı matematikçilerinden G. H. Hardy'nin matematik becerisi ve bunun nasıl yitirildiği üzerine 1940 yılında... Bir Matematikçinin Savunması, G.H. Hardy, Elips Kitap, 2004 Ankara. 1935-40'lı yıllardaki Cambridge ve Oxford üniversitelerinin yoğun entelektüel atmosferini canlı bir biçimde aktarmaktadır. Bir Matematikçinin Savunması, G.H. Hardy, Elips Kitap, 2004 Ankara. 1935-40'lı yıllardaki Cambridge ve Oxford üniversitelerinin yoğun entelektüel atmosferini canlı bir biçimde aktarmaktadır....