İçerdeki Oğul

Fakir Baykurt

İçerdeki Oğul
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-04-10
YAZAR Fakir Baykurt
ISBN 9750406744
DOSYA FORMATI 11,54 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Fakir Baykurt, öykülerinde köy yaşamının sertliği, yoksulluk, cahillik, taassup, batıl inanç, sömürü gibi sorunları ele alarak köylünün maddi ve manevi dünyasını toplumsalcı ve gerçekçi bir bakıştan işliyor. Gözlemlerden, canlı tanıklıklardan yola çıkan yazar, günlük konuşma dilini öyküye taşıyarak zaman zamanmizahi bir dil kullanıyor; bürokrasinin çarkları arasında sıkışan ama içinde de bir umudu barındıran “sıradan insanı”, yaşadığı yerin atmosferiyle birlikte çarpıcı bir biçimde betimliyor.İlk basımı 1974’de yapılan İçerdeki Oğul’u yeniden okurla buluşturuyoruz:“Ben görmedim…” diye mırıldandı Ali.“Kimi?”“Babamı…”“Anlamadım? Gelip gidiyor ya görüşüne!”“Babamı diyorum, anamın üstünde görmedim! Ayrı odaları vardı taşındığımız her evde. Bizim de ayrı odamız olurdu kardeşimle…” “Haaa! Köyde, bir odanın içindedir her şey… Erken yaşta birikir taşar deneylerimiz… Kapının ardındaki kapları çıkarıp orada dökünürlerdi bir ibrik suyu. Anam bir bakraç da fazladan hazırlardı, ılıştırarak… Dehşetli müslümanlardır. Yarım adım yürümekten korkarlardı durulanmadan. Benim babam, dik bıyıklı, çıra gibi kırmızı yüzlü, hem de güçlü bir erkekti. Anamsa analarımızın çoğu gibi ufacıktı, her yatıp kalkışta ezilirdi, öyle sanırdım. Yoktu ayrı odaları. Odaları olsa ısıtacak tezekleri, sobaları yoktu fazladan! Bir arada geçinirdik zor şer…”(Küçük Ali)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İçerdeki Oğul i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İçerdeki Oğul.

...ak için harika! "içerdeki oğul". için 28 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 5,00 TL ... İçerdeki Oğul - %20 İndirimli - Fakir Baykurt - Literatür Yayıncılık ... . Sepete Ekle. İçerdeki oğul. Fakir Baykurt. Satıcı. En uygun İÇERDEKİ OĞUL / LİTERATÜR ürün ve modelleri markası ve LİTERATÜR FAKİR BAYKURT TÜRKÇE 350 SAYFA 2015 özellikleri 9789750406744 en ucuz fiyatlar ile 26,25 TL. içerdeki oğul. şükela: tümü | bugün. fakir baykurt'un bir hikaye kitabı. kitaptaki tüm hikayeler hapishanede geçer. 13.02 €. İlk basımı 1974'de yapı ... PDF Lerini ve Teorisyen Bir Estetikçi Olar Özellikle ... . kitaptaki tüm hikayeler hapishanede geçer. 13.02 €. İlk basımı 1974'de yapılan İçerdeki Oğul'u yeniden okurla buluşturuyoruz: Ben görmedim diye mırıldandı Ali. Kimi? Babamı Anlamadım? Gelip gidiyor ya görüşüne! POLİTİK EDEBİYAT VE yorum. «İÇERDEKİ OĞUL» Ekonomik. gunda gergeks. da gerçekçi. Kaynaklık etmiştir bu. olacak. İçerdeki Oğul netici kesimle halk. Murat Belge'nin de. İçerdeki Oğul - Fakir Baykurt ürününün 5 adet mağaza içerisinden ücretsiz kargo ve bkm express seçenekleri ile en uygun İçerdeki Oğul - Fakir Baykurt yorumları okuyup, sizde yorum bırakabilirsiniz. 32.20 TL. İlk basımı 1974'de yapılan İçerdeki Oğul'u yeniden okurla buluşturuyoruz: "Ben görmedim…" diye mırıldandı Ali. "Kimi?". "Babamı…". "Anlamadım? Gelip gidiyor ya görüşüne!". Fakir Baykurt. Fakir Baykurt, öyku?lerinde köy yaşamının sertliği, yoksulluk, cahillik, taassup, batıl inanç, sömürü gibi sorunları ele alarak köylu?nu?n maddi ve manevi du?nyasını toplumsalc...