İktisadi Büyüme

Prof.Dr. Erdal Muzaffer Ünsal

İktisadi Büyüme
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH
YAZAR Prof.Dr. Erdal Muzaffer Ünsal
ISBN 9758752522
DOSYA FORMATI 11,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitap, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde ve diğer üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde okutulan iktisadi Büyüme dersine yönelik yardımcı bir ders kitabı olarak hazırlanmıştır. Okuyucuya iktisadi büyüme teorisinin temel çerçevesini sunmayı amaçlayanbu kitaptan, KPS sınavına ve iş sınavlarına hazırlanan öğrenciler de yararlanabilirler.Bu kitabı okumak ve anlamak için, ilk bakışta göründüğünün tersine matematik bilmeye gerek yoktur. Kitabın bu özelliği şüphesiz bir tesadüf değildir: Büyüme teorisi iktisatta matematiğin en yoğun kullanıldığı alanlardan biri olmakla beraber, bu kitap yazılırken matematiksel çözüm tekniklerinin kısa yollan kullanılmıştır. Bu açıdan bakıldığında, bu kitaptan yararlanmak için dört işlemi bilmek (hemen hemen) yeterlidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İktisadi Büyüme i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İktisadi Büyüme.

...arı • Başlıca İçsel Büyüme Modelleri ... Ekonomik Büyüme - Vikipedi ... . Türkiye ekonomisi'nde iktisadi büyüme. • İktisadi Büyüme, Önemi ve Türkiye'de İktisadi Büyümenin Tarihsel Gelişimi. 1.ÜNİTE İKTİSADİ BÜYÜMENİN TANIMI İktisadi büyüme, bir ülkenin genellikle bir yıl içinde üretim kapasitesinde veya reel gayrisafi yurtiçi hasılasında görülen ve sayısal olarak ölçülebilen reel artışlardır. İktisadi Büyüme Kavramı İktisadi Büy ... Vize - İktisadi Büyüme Vize Ders Özeti | Aöf Dersleri Özetleri - Çıkmış... ... . İktisadi Büyüme Kavramı İktisadi Büyümenin Tanımı İktisadi büyüme, bir ülkenin genellikle bir yıl içinde üretim kapasitesinde veya reel gayrisafi yurtiçi hasılasında görülen ve sayısal olarak ölçülebilen... İktisadi Büyüme: Bir ekonominin ürettiği mal ve hizmet miktarındaki artışları ifade etmekle birlikte aynı za...