Defineler ÜlkesiVoyvoda Martin

Tekin Birdal

Defineler ÜlkesiVoyvoda Martin
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-05-08
YAZAR Tekin Birdal
ISBN 6058173989
DOSYA FORMATI 9,37 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“İşte şimdi karşılıklı şerbet içiyorlardı. Molla Fethullah soran gözlerle kendisini süzen Martini’yi daha fazla merakta bırakmamak için konuşmaya karar verdi. ‘Ben bir Hristiyanım,’ dedi çabucak, ‘Hem de sarsılmaz bir imana sahip koyu bir Katolik, asıl adım Paul.’ Elindeki karla soğutulmuş şerbetten bir yudum aldıktan sonra devam etti. ‘Biraz önce namaz kıldığımız cami aslında bir katedraldir. Aziz Paul adına yapılmış bir kilise.’ Martini onu dikkatle dinliyordu. Buraya, Tarsus’un en büyük kilisesinde bulunan hazineleri koruma altına almaya gelmişken karşısına bir cami çıkmıştı.” İstanbul’un Sultan Mehmed Han tarafından fethedilmesinden sonra Anadolu kiliselerinde saklanan hazinelerin geleceği tehlikeye girmiştir. Papa II. Pius tarafından görevlendirilen, dönemin meşhur mimarı Voyvoda Martin Anadolu’ya bir Türk kılığında gelerek bu hazineler için gizli mahzenler, yapılar tahkim eder. Diapolis’te (Akçakoca), Tarsus’ta, Safranbolu’da ve daha birçok yerde inşa edilen bu gizli yapıların bir kısmı, aradan geçen 500 yıl sonrasında, anlamlı tesadüflerle Türk defineciler tarafından keşfedilir. Vatikan’ın gizli şövalyeleri ile Cengiz’in, Leyla’nın, Avcı Memet’in, Gariban Hasan’ın ve daha nicelerinin nefes kesen maceralarını yazarın akıcı anlatımıyla okuyacaksınız.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Defineler ÜlkesiVoyvoda Martin i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Defineler ÜlkesiVoyvoda Martin.

... Ülkesi-Voyvoda Martin yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Defineler Ülkesi-Voyvoda Martin kitabına benzeyen kitaplar ... Defineler Ülkesi-Voyvoda Martin - Tekin Birdal | Okurhan ... . Defineler Ülkesi Kısa Özet. *İşte şimdi karşılıklı şerbet içiyorlardı. Papa 2. Pius tarafından görevlendirilen, dönemin meşhur mimarı Voyvoda Martin Anadolu'ya bir Türk kılığında gelerek bu... Volçan martin voyvoda efsanesi başları ve beraberindeki arkadaşları ettiklerini işi olmayanlarında kazmayı küreği alıp define aradığını Çaycuma' da bu işle uğraşan Yaka Demirciler'den Çolak Ömer! Defineler Ülkesi - Voyvoda Martin. Share on WhatsApp. Aziz Paul adına yapılmış bir kilise.' Martini onu dikkatle dinliyordu. Buraya, Tarsus'un en büy ... Defineler Ülkesi & Voyvoda Martin PDF Kitap İndir - Epub Ebook Oku ... . Share on WhatsApp. Aziz Paul adına yapılmış bir kilise.' Martini onu dikkatle dinliyordu. Buraya, Tarsus'un en büy...