Nekbe 1948

Nurettin Taşkesen

Nekbe 1948
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-05-17
YAZAR Nurettin Taşkesen
ISBN 6056846205
DOSYA FORMATI 9,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Deyr Yasin’in o meş’um gününde 9 Nisan’da yola çıktık. Ramallah’ta kalanların çoğu Nablus’a gitmek istiyordu. Bu yüzden yollar yine geçen seneki gibi mahşer yerine dönmeye başlamıştı. Kimileri buldukları kamyona tıka basa doluşmuş, kimileri hayvanlarına eşyalarını yüklemiş, kimileri de yatağını yorganını sırtına vurup yollara düşmüştü. Biz de hayvanımız öldüğü için eşyalarımızı sırtımıza alıp bir kafilenin arkasına takıldık. Herkes ne tarafa doğru gidiyorsa biz de onların arkasından gidiyorduk.”15 Mayıs 1948’den sonra siyonistlerce gerçekleştirilen katliam, baskı ve sürgünler sonucunda 750 bin Filistinli evinden, köyünden, toprağından uzaklaştırılmış, kendi ülkesinde veya başka ülkelerde mülteci durumuna düşmüştü.Filistinliler bu güne büyük felaket anlamında “NEKBE” demişlerdi.Elinizdeki kitap, gerçek olaylara dayanan büyük felaket “NEKBE”nin belge roman niteliğinde anlatımıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nekbe 1948 i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nekbe 1948.

...urgut ALP Boyraz. Filistinliler için zorunlu göç, yağma ve katliamların simgesi olan "Nekbe" (Büyük Felaket), tam 69 yıldır dinmeyen bir acıyı ifade ediyor ... Nekbe 1948 Nurettin Taşkesen ... . İsrail'in 15 Mayıs 1948'de tarihi... Nekbe 1948 yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Nekbe 1948 kitabına benzeyen kitaplar. Nekbe 1948 (70 Yıllık Filistin Dramı; Büyük Felaket). İsrail'in 15 Mayıs 1948'de tarihi Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi, Filistin halkı tarafından Büyük Felaket anlamına gelen Nekbe olarak adlandırılıyor. Nurettin Taşkesen. "Deyr Yasin'in o meş'um gününde 9 Nisan'da yola çıktık. Ramallah'ta kalanların çoğu Nablus'a gitmek istiyordu. Bu yüzden yollar yine g ... Nekbe 1948 Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al ... . Nurettin Taşkesen. "Deyr Yasin'in o meş'um gününde 9 Nisan'da yola çıktık. Ramallah'ta kalanların çoğu Nablus'a gitmek istiyordu. Bu yüzden yollar yine geçen sen...