Kuyruklu Bir Yıldız Altında İzdivaç

Hüseyin Rahmi Gürpınar

Kuyruklu Bir Yıldız Altında İzdivaç
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-07
YAZAR Hüseyin Rahmi Gürpınar
ISBN 6054921713
DOSYA FORMATI 11,38 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Hüseyin Rahmi hurafeleri, yanlış bilgi ve inançları, bunların sebep olduğu davranışları alaylı bir şekilde dile getirmiştir. Dünyanın yakınından geçecek olan Halley yıldızının çarpacağına inanan kişiler büyük bir heyecan içindedir. Fakat yazar bu korkunun yersiz olduğunu düşünür ve eserin “Sonsöz”ünde belirttiği gibi haklı da çıkar. Roman kahramanı İrfan Galip Halley yıldızına dair verdiği konferanslarda kadınları korkutmaktan büyük zevk duymaktadır. Bu konferanslar sayesinde ise Feriha ile tanışır...Rüyalar ve gazete haberleriyle süslenen Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç romanı baştan sona merak ögesi ağır basan bir romandır. Kadın-erkek ilişkilerindeki değişikliklerin de sorgulandığı eser yazarın zevkle okunacak eserleri arasındadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kuyruklu Bir Yıldız Altında İzdivaç i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kuyruklu Bir Yıldız Altında İzdivaç.

...serinin adı kuyruklu yıldız altında bir izdivaçtır ... Kuyruklu yıldız altında bir izdivaç ... . yoksa bu. Kuyruklu yıldız altında bir izdivaç. ÖNEMİ: Dünyaya çarpma ihtimali olan bir Kuyruklu Yıldız sembolize edilerek batıl inançlar, yanlış batılılılaşma eleştirilmiştir. KİTABIN ADI : KUYRUKLU YILDIZ ALTINDA BİR İZDİVAÇ KİTABIN YAZARI : Hüseyin Rahmi GÜRPINAR YAYINEVİ : İnkılap Kitabevi BASIM YILI : 1968. Kitabın Konusu. Hüseyin Rahmi Gürpınar, Kuyrukluy ... Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç Roman Özeti, Kişiler, Yer ve... ... . Kitabın Konusu. Hüseyin Rahmi Gürpınar, Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç romanını 1912 yılında yazmıştır. 1900 Nimetşinas 1901 Şıpsevdi 1911 Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivac 1912 Gulyabani 1912 Cadı 1912... Hüseyin Rahmi Gürpınar romanı. Zengin bir ailenin oğlu olan İrfan, Batılı bir eğitim almış, Avrupaî yaşantıya özenen, Batıya ait düşünceleri çevresindeki cahil halka uyarlamaya çalışan ve bunun... Rahat ve hiçbir şeyi umursamayan bir yapıya sahiptir. Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç Konusu. Romanın ana konusu ise cehalettir. Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç Özet. Hüseyin Rahmi Gürpınar. Halley Kuyruklu Yıldızı'nın dünyaya çarpacağı söylentisi mahalle halkı tarafından dedikodu konusu olan bir olaydır. 03 Nisan 2013 12:06:32. Beğenmek için Giriş Yapın. Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç. Hemen Kuyrukluyıldız Altında Bir İzdivaç satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Adeta bir kadın düşmanı olan, iyi eğitimli İrfan Beye çarpacaktır asıl yıldız! 1910 yılının Mayıs ayında Halley Kuyruklu Yıldızı'nın dünyaya çarpacağı söylentisi yayılır. Kendisi gibi bilgili bir genç aramaktadır. Halley Kuyruklu Yıldızı ile ilgili konferanslar düzenlemeye karar verir. 100 Temel eserlerden Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç özet kısaca kahraman tahlili kişilik özellikleri kısa olacak şekilde hazırladık. Sitemizde bütün kitap özetlerine ulaşabilirsiniz. Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın en çok bilinen eserlerinden biri olan Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç'ın kaleme alınmasının güzel bir sebebi vardır: 1910 yılında Halley kuyruklu yıldızının Dünya'ya çarpıp... Kitabın Konusu; Kadınlar ve erkekler arasında olan çatışmalar, Kuyruklu bir yıldızın dünyaya çarpacağı haberi, büyük aşklar çatışmalar sonucunda ve evlilik. Kuyruklu Bir Yıldız Altında İzdivaç (Cep Boy) / Hüseyin Rahmi Gürpınar / Everest Yayınları. 14,78 TL. Ücretsiz - Aynı Gün Kargo. KUYRUKLU YILDIZ ALTINDA BİR İZDİVAÇ. Halley Kuyruklu Yıldızı'nın dünyaya çarpacağı söylentisi mahalle halkı tarafından dedikodu konusu olan bir olaydır. Kuyruklu Yıldız Altında Bir İzdivaç/hüseyin Rahmi Gürpınar. Kuy...