Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek

Abdülkadir Şenkal

Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-02-20
YAZAR Abdülkadir Şenkal
ISBN 6055100445
DOSYA FORMATI 9,10 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ekonominin küreselleşmesi, yeni teknolojiler ve daha fazla bilgi-yoğun faaliyetlere yönelme yoluyla köklü bir dönüşümün yaşandığı ve böylece “bilgi ekonomisi” kavramının ortaya çıktığı genel kabul görmüş bir algıdır. Son yirmi yılda ortaya çıkan bilgi ekonomisi sosyoekonomik hayatta köklü değişikliklere yol açmıştır. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Ancak bilgi ekonomisinin sosyal boyutları konusunda yeterince çalışma yapılmış ya da sosyal yapıyı nasıl etkilediği anlaşılabilmiş değildir. Bilgi ekonomisinin en önemli sosyal etkisi geleneksel anlamdaki çalışmaları ve çalışanları olumsuz etkilemesidir. Artık çalışma ve çalışanlar sanayi devrimi ve sonrasında olduğundan çok farklı bir tablo ile karşı karşıyadır. Çalışmanın yok olacağı ya da eski önemini yitirdiği, birçok bilim adamı tarafından dile getirilmektedir. Bu yüzden bilgi ekonomisinin yarattığı sosyoekonomik dönüşüm önemlidir. Bilgi ekonomisinin sosyal etkileri olumsuz gözükmektedir. Bir taraftan teknolojik alanda muazzam gelişmeler yaşanırken öte yandan yoksulluk, işsizlik, gelir eşitsizliği ve sosyal dışlanma gibi sosyal sorunlar hızla artmakta ve ikili bir yapı ortaya çıkmaktadır. Bu ikili yapı bilgi ekonomisinin nimetlerinden faydalanan küçük bir kesim öte yandan zor şartlarda yaşamını sürdürmeye çalışan büyük kitlelerden oluşmaktadır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek.

...oyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor ... Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek ... . Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! 42.32 TL. 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları. 3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği. 4. Bilgi Ekonomisi, Yoksulluk ve Sosyal Dışlanma. 5. Bilgi Ekonomisi ve Sendikal Hareket. 43.70 TL. 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları. 3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği. 4. Bilgi Ekonomisi, Yoksulluk ve Sosyal Dışlanma. 5. Bilgi Ekonomisi ve Sendikal ... Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek ... . 4. Bilgi Ekonomisi, Yoksulluk ve Sosyal Dışlanma. 5. Bilgi Ekonomisi ve Sendikal Hareket. Abdulkadir Şenkal. Ekonominin küreselleşmesi, yeni teknolojiler ve daha fazla bilgi-yoğun faaliyetlere yönelme yoluyla köklü bir dönüşümün yaşandığı ve böylece "bilgi ekonomisi" kavramının ortaya... Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Bilgi ekonomisinin sosyal etkileri olumsuz gözükmektedir. Kitaptaki konularin ana basliklari: 1. Bilgi Toplumu ve Calisma 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasalari 3. Teknoloji, Emek ve Calismanin Gelecegi 4. Bilgi Ekonomisi, Yoksulluk ve Sosyal Dislanma 5......