Filozof Çocuk / Arkadaşlık Nedir?

Oscar Brenifier

Filozof Çocuk / Arkadaşlık Nedir?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-04-17
YAZAR Oscar Brenifier
ISBN 9944699969
DOSYA FORMATI 6,67 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyaca ünlü Fransız filozof yazar Oscar Brenifier’nin beğeniyle okunan “Filozof Çocuk” dizisi, yenilenen boyutları, göz alıcı kapakları ve şaşırtıcı fiyatıyla artık herkesin kitaplığına girecek!Neden varım? Her şeyi bilmem gerekir mi? Mutlu olmak için neye ihtiyacım var? Hayat neden böyle? Büyümek zorunda mıyım? Sevgi nedir? Özgürlük ne işe yarar? Hepimiz eşit miyiz? Güzel nedir? gibi küçüklerin zihinlerini kurcalayan büyük sorular, tüm hayatını felsefeye adamış bir filozofun çocukları düşünme sanatı ile tanıştırmak amacıyla kaleme aldığı on sekiz kitaplık yeni “Filozof Çocuk” serisinin de belkemiğini oluşturuyor.Düşünme eylemini çocuklar için eğlenceli bir serüvene dönüştüren Oscar Brenifier, dizideki her kitabın ismini bütünleyen on sekiz büyük soru yardımıyla, okurlarını, düşünceleri ile oynamaya ve görünenin ardında yatan gerçeği keşfetmeye çağırıyor. Bu sıra dışı başvuru dizisini çocuklar için hazırlanan diğer felsefe temalı kitaplardan ayrıştıran en önemli fark ise okurlarına karşı sergilediği “sorgulama odaklı” tutum oluyor: Hayatı, ucu bucağı olmayan büyük bir oyun alanına benzeten yazar, çocuklara, yaşama dair ufuk açıcı sorular yöneltirken yanıt vermekten kaçınarak, sürekli soru sorma yoluyla genç beyinleri doğru düşünmeye yönlendiriyor.Türkiye’de, düşünme eğitimi veren bazı okullarda kaynak kitap olarak önerilen “Filozof Çocuk”, kendileriyle, hayatla ve dünyayla ilgili önemli sorular üzerine kafa yoran tüm çocuklar için benzersiz bir düşünme pratiği sunarken, kalıplaşmış yanıtlar yerine eleştirel olanları tercih eden yetişkinler için de değerli bir kılavuzluk görevi üstleniyor.Çocukları ile iletişimini güçlendirmek ve kaliteli zaman geçirmek isteyen anne-babalar ve sınıf içi etkinliklerine yeni alternatifler oluşturmak isteyen duyarlı öğretmenler için de zengin bir içerik sunan “Filozof Çocuk”, her yaştan okur için sorgulamalarla dolu keyifli bir düşünme deneyimi vadediyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Filozof Çocuk / Arkadaşlık Nedir? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Filozof Çocuk / Arkadaşlık Nedir?.

...edir? Share on WhatsApp. çocukları düşünme sanatı ile tanıştırmak amacıyla kaleme aldığı on sekiz kitaplık yeni "Filozof Çocuk" serisinin de belkemiğini oluşturuyor ... Filozof Çocuk / Arkadaşlık Nedir? - Oscar Brenifier Pdf İndir ... . Filozof Çocuk Y- Arkadaşlık Nedir en ucuz fiyatlarla Lazımbana.com'da, Bu ürünü farklı ödeme seçenekleri ile güvenle satın almak için hemen tıklayın! %30. Filozof Çocuk Hayal Gücü Ne İşe Yarar. Oscar Brenifier. Tudem Yayınları. %30. Filozof Çocuk Sanat Nedir. Oscar Brenifier. Filozof Çocuk Arkadaşlık Nedir, çocuk-gençlik kitapları kategorisinde ücretsiz kargo ve 18 TL indirimli ... Filozof Çocuk : Arkadaşlık Nedir? Oscar Brenifier ... . Tudem Yayınları. %30. Filozof Çocuk Sanat Nedir. Oscar Brenifier. Filozof Çocuk Arkadaşlık Nedir, çocuk-gençlik kitapları kategorisinde ücretsiz kargo ve 18 TL indirimli fiyatla. Filozof Çocuk Arkadaşlık Nedir. Ürün Puanı: Yükleniyor... 15 TL. Dünyaca ünlü Fransız filozof yazar Oscar Brenifier'nin beğeniyle okunan "Filozof Çocuk" dizisi, yenilenen boyutları, göz alıcı kapakları ve şaşırtıcı fiyatıyla artık herkesin kitaplığına girecek! 10 TL. Dünyaca ünlü Fransız filozof yazar Oscar Brenifier'nin beğeniyle okunan "Filozof Çocuk" dizisi, yenilenen boyutları, göz alıcı kapakları ve şaşırtıcı fiyatıyla artık herkesin kitaplığına girecek! 9.94 TL. Dünyaca ünlü Fransız filozof yazar Oscar Brenifier'nin beğeniyle okunan "Filozof Çocuk" dizisi, yenilenen boyutları, göz alıcı kapakları ve şaşırtıcı fiyatıyla artık herkesin kitaplığına girecek! Filozof Çocuk :Arkadaşlık Nedir? ve daha ...