Araba Sevdası

Recaizade Mahmut Ekrem

Araba Sevdası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-12-13
YAZAR Recaizade Mahmut Ekrem
ISBN 6057717412
DOSYA FORMATI 9,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Beyoğlu sokaklarından Çamlıca bahçelerine Bihruz Bey’in Periveş’e duyduğu amansız aşkın rotasında bir İstanbul gezintisi…Abdülaziz devrinde geçenAraba Sevdası, tekil bir aşk hikâyesinden yola çıkmışgörünse de kendisinden sonraki roman karakterlerini de derinden etkileyecek “alafranga züppe tip”Bihruz Bey aracılığıyla kültürler ve diller arasında savrulan mirasyedi bir neslin serencamını ortaya koyuyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Araba Sevdası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Araba Sevdası.

...tı > Türkiye Modern Edebiyatı > Recaizade Mahmut Ekrem > Araba Sevdası ... ARABA SEVDASI - Recaizade Mahmut Ekrem | Dilbilgisi.gen.tr ... . zafer.teker , 01.04.2015. Bu İçerikle İle İlgili Kategoriler. Araba Sevdası. Özet: Bu çalışma, Recaizade Mahmut Ekrem'in kaleme aldığı Araba Sevdası romanı üzerinden, Türk edebiyatında ve toplumsal paradigmalarda yaşanan batılılaşma etkisini göstermeyi amaçlamaktadır. KİŞİLER : "Araba Sevdası" romanındaki kişiler, önem sıralarına göre Bihruz, Mösyö Piyer ve Keşfidir. BAŞ KAHRAMAN : BİHRUZ : Bihrus Bey, "Araba Sevdası" romanının baş ... Recaizade Mahmut Ekrem - Araba Sevdası - Kadim Dostlar ™ Forum ... . BAŞ KAHRAMAN : BİHRUZ : Bihrus Bey, "Araba Sevdası" romanının baş kişisidir. Araba Sevdası, Recaizade Mahmud Ekrem'in 1898 yılında yayımlanan romanıdır. 1898 yılında yazılan eser, Türk edebiyatında ilk realist roman örneği olarak kabul edilmektedir. Osmanlı Edebiyatının ünlü şairlerinden biri olan Recaizade Mahmud Ekrem'in tek romanı olan Araba Sevdası ilk olarak 1896 yılında yayınlanmış ve büyük beğeni toplamıştır. Kitabın Adı : ARABA SEVDASI. Kitabın Yazarı : Recaizade Mahmut EKREM. Yayın Evi - Adresi : İnkılap Kitabevi - Yayın Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ankara Cad. 95, İSTANBUL. Basım Yılı : ----. Recaizade Mahmut Ekrem'in "Araba...