İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri (Tevhit Mesajı)

Prof. Dr. Hasan Elik

İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri (Tevhit Mesajı)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-08-16
YAZAR Prof. Dr. Hasan Elik
ISBN 9755483566
DOSYA FORMATI 4,44 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu “tefsir”in temel mantığı, Kur’an-ı Kerim’in nüzûl ortamında ifade ettiği anlamı, klasik tefsirlerden de istifade ederek okuyucuya özlü bir şekilde sunmaktır. Mâlûm olduğu üzere Kur’an’ın en temel mesajı “tevhit”tir. Allah’ın birliği anlamına gelen tevhit, onun denginin ya da zıddının bulunmaması, ulûhiyyete lâyık yegâne mâbut olması demektir.Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Hasan Elik ve araştırma görevlisi Muhammed Coşkun “Kur’an’ın yeniden anlaşılması” bağlamında kendini hissettiren ihtiyacı; başta Taberî ve Matüridi’nin tefsirleri olmak üzere temel kaynakları ve bu ihtiyacı gidermeye yönelik çalışmaları göz önünde bulundurarak bu çalışmayı günümüz Türkçesi ile gerçekleştirmişlerdir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri (Tevhit Mesajı) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri (Tevhit Mesajı).

... ifade ettiği anlamı, klasik tefsirlerden de istifade ederek okuyucuya özlü bir şekilde ... İndirildiği Dönemin Işığında Kur`an Tefsiri (Tevhit Mesajı) ... ... İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri Tevhit Mesajı - Muhammed Coşkun Hasan Elik özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. Mâlûm olduğu üzere Kur'an'ın en temel mesajı "tevhit"tir. Allah'ın birliği anlamına gelen tevhit, onun denginin ya da zıddının bulunmaması, ulûhiyyete lâyık yegâne mâbut olması demektir. Tefsir-Meal kategorisinde yer alan İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri (Tev ... İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri Tevhit Mesajı - Hasan... ... . Tefsir-Meal kategorisinde yer alan İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri (Tevhit Mesajı), birçok otorite tarafından beğenilmiş fakat yeri geldiği zaman da içeriği bakımından eleştirilmiştir. Dr. Hasan ELİK, Dr. Muhammed COŞKUN, İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri Tevhit Mesajı, ilgili ayetlerin tefsiri, M.Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları). MOBI dosyaları, dar bant Internet bağlantısı olan aygıtlar için dosya içeriğini optimize etmek üzere tasarlanmıştır. Yani, İndirildiği Dönemin Işığında Kur'an Tefsiri: Tevhit Mesaj dosya boyutu. Benzer Ürünler. %25 indirimli Yeni. Akçağ Yayınları Hak Dini Kuran Dili Elmalılı Tefsiri 10 Cilt ...