Diyalektiğin Birleştirici Güçleri

Fredric Jameson

Diyalektiğin Birleştirici Güçleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-03-06
YAZAR Fredric Jameson
ISBN 6053754374
DOSYA FORMATI 5,72 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Günümüzün kültürel radikalizmi ekonomik ve ekolojik kriz bağlamına gitgide daha fazla teslim olurken, Jameson’ın ‘postmodern Marksizmi’ ise diyalektiği tekrar eski haline, yani Marx’ın ünlü sözündeki gibi “burjuvaziyle onun doktriner sözcülerinin gözünde bir skandal ve bir tiksinti nesnesi” addedildiği hale döndürebilir.”—Ben Noys, The Philosopher’s MagazineBatı felsefesinin son iki yüzyılını derinden etkileyen diyalektik, Marx’tan bu yana eleştirel düşüncenin de en önemli, en çok tartışılan odak noktası oldu. Jameson bu felsefi geleneğin tarihinde ortaya çıkan sorunlarla ilgili bu teorik incelemesinde, metalaşma ve küreselleşme üzerine yazdığı denemeler ve Rousseau, Fichte, Heidegger, Sartre, Derrida, Lacan gibi gerek diyalektik yanlısı gerekse karşıtı olan düşünürler aracılığıyla tartışmayı bir bağlama oturtuyor.Elli yıl boyunca diyalektik düşünce üzerine çalışmalar yapmış ünlü kültür eleştirmeni ve felsefeci Fredric Jameson’ın, Batı felsefesinde yanlış anlaşılmış, çarpıtılmış ve hayati önemdeki bir düşünce çizgisini ele alan bu kapsamlı çalışmasından, iç gerilimlerin zorlamasıyla, entelektüel uğraş alanında yeni bir çağ doğabilir.Titiz bir incelemenin ürünü olan Diyalektiğin Birleştirici Güçleri, “mekânsal” diyalektik denilen yeni kavrama doğru ilerleyen bir hareketin haritasını çıkarıyor ve tarihsel materyalizmi irdeleme kapsamına aldığı bir Paul Riccoeur incelemesi üzerinden de küreselleşme konusunda olağanüstü bir tefekkürle sona eriyor. Jameson diyalektik düşünceyi, 21. yüzyıl için yeniden canlandıran yeni bir düşünce sentezi sunuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Diyalektiğin Birleştirici Güçleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Diyalektiğin Birleştirici Güçleri.

...ncelemenin ürünü olan diyalektiğin birleştirici güçleri, mekânsal ... Diyalektiğin Birleştirici Güçleri - Fredric Jameson... - Köln Kütüphane ... ... Fredric Jameson. "Günümüzün kültürel radikalizmi ekonomik ve ekolojik kriz bağlamına gitgide daha fazla teslim olurken, Jameson'ın 'postmodern Marksizmi' ise diyalektiği tekrar eski haline... Fredric Jameson. *Hem elden bırakılmayacak kadar ilginç hem de zorlu; hem tatmin edici hem de titiz okuma isteyen bir kitap* -Mark Fisher... Titiz bir incelemenin ürünü olan Diyalektiğin Birleştirici Güç ... Diyalektiğin Birleştirici Güçleri Felsefe & Sosyoloji & Psikoloji & Bilim... ... ... Titiz bir incelemenin ürünü olan Diyalektiğin Birleştirici Güçleri, `mekânsal` diyalektik denilen yeni kavrama doğru ilerleyen bir hareketin haritasını çıkarıyor ve tarihsel materyalizmi irdeleme kapsamına... "Diyalektiğin birleştirici güçleri". için 16 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 30,00 TL. Sepete Ekle. Diyalektiğin Birleştirici Güçleri. Fredric Jameson. Satıcı. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Diyalektiğin Birleştirici Güçleri Diyalektiğin Birleştirici Güçl...