Antik Yunan Savaşçıları

Nicholas Sekunda

Antik Yunan Savaşçıları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-10-20
YAZAR Nicholas Sekunda
ISBN 6053604204
DOSYA FORMATI 7,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Antik Yunan uygarlığı bir dizi bağımsız kent devletinden oluşuyordu. Atina ve Sparta gibi bazı kentler M.Ö. 5. yüzyıl civarında o çağın “bilinen dünya”sının en büyük güçleri haline geldiler. Antikçağ askerî tarih uzmanı Nicholas Sekunda tarafından hazırlanan bu kitap, Yunanların Pers İmparatorluğu'na karşı kazandıkları zaferlerden M.Ö. 4. yüzyılın sonunda Büyük İskender'in ölümüne kadar uzanan Klasik Çağ boyunca, antik Yunan savaşçılarını ve savaş yöntemlerini ele alıyor. Marathon, Thermophylai ve Salamis gibi ünlü muharebelerin yanı sıra, farklı kent devletlerinin ordu örgütlenmeleri ve savaşçı sınıfları da inceleniyor. Angus McBride'ın renkli illüstrasyonları da antik Yunan savaşçılarının techizatları hakkında zengin bir kaynak oluşturuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Antik Yunan Savaşçıları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Antik Yunan Savaşçıları.

...cholas Sekunda. Satıcı. Nicholas Sekunda ... Antik Yunan Savaşçıları Nicholas Sekunda ... . Antik Yunan uygarlığı bir dizi bağımsız kent devletinden oluşuyordu. Atina ve Sparta gibi bazı kentler M.Ö. 5. yüzyıl civarında o çağın bilinen dünyasının en büyük güçleri haline... Nicholas Sekunda. Antik Yunan uygarlığı bir dizi bağımsız kent devletinden oluşuyordu. Atina ve Sparta gibi bazı kentler M.Ö. 5. yüzyıl civarında o çağın "bilinen dünya"sının en büyük güçleri haline... Amazonlar, Antik Yunan mitolojisine g ... Antik Yunan Savaşçıları Nicholas Sekunda ... ... Amazonlar, Antik Yunan mitolojisine göre; Zeus'un savaşçı oğlu, Tanrı Ares'in kızları olarak bilinirler. Belki de bu savaşçı kimliklerinden dolayı savaş tanrısının kızları olarak anıldıkları da düşünülebilir. Bu Ürün Toplam 6 Adet Satılmıştır. Antik Yunan Savaşçıları - Nicholas Sekunda. İş Bankası Kültür Yayınları. Antik Yunan Savaşçıları. Antik Yunan uygarlığı bir dizi bağımsız kent devletinden oluşuyordu. Atina ve Sparta gibi bazı kentler M.Ö. 5. yüzyıl civarında o çağın "bilinen dünya"sının en büyük güçleri... Antik Yunan uygarlığı bir dizi bağımsız kent devletinden oluşuyordu. Atina ve Sparta gibi bazı kentler M.Ö. 5. yüzyıl civarında o çağın "bilinen dünya"sının en büyük güçleri haline geldiler. Antık Yunan Savaşçıları. Yorumları oku(0)Toplam Gö...