Türklerin Tarihi

Enes Türkoğlu

Türklerin Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-05-28
YAZAR Enes Türkoğlu
ISBN 6052134559
DOSYA FORMATI 6,86 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Her ulusun geleceği tarihinde gizlidir, tarihi de coğrafyasında.”Türkler tarihleri ile dünya tarihine yön vermiş, kültürleri ile uygarlıkları şekillendirmiş ve savaş sanatları ile günümüz ordularının altyapısını oluşturmuştur. Binlerce yıllık geçmişlerinde Türkler, kurdukları imparatorluk ve devletler ile çok geniş bir coğrafyada hüküm sürmüşler ve dünya tarihine mühürlerini vurmuşlardır. Bu açıdan Türklerin tarihi dünya tarihinin çok önemli bir bölümünü oluşturur. Yeni araştırmalar Türklerin tarihinin sanılanın aksine çok daha eskiye, milattan öncesine kadar dayandığını göstermektedir.Türklerin Müslüman oluşu ise tarihte benzersiz bir kırılma noktasıdır. Bu noktadan sonra uygarlıkların yapısı ve savaşların gidişatı değişmiş, dünya tarihi yeni baştan yazılmaya başlanmıştır.Bu eserde Türklerin tarihi derinlemesine incelenmiş, güçlü ve zayıf yanları, doğruları ve yanlışları bilimsel ve objektif olarak ortaya konmuştur. Eşsiz tarihimizin aynı zamanda geleceğimizin aynası olduğu kabul edilerek gençlerin de sıkılmadan kendi tarihlerini öğrenip dersler çıkartabileceği bir eser ortaya konulmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türklerin Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türklerin Tarihi.

...Çin içlerine ve sonra da sonu başı belli olmayan bir sel gibi garba ... Türk Tarihi Üzerinde Çalışmalar | Türk Tarihi ... ... Araştırmaları Edebiyat Tarihi Hediyelik Polisiye Seyahatname Süreli Yayın Tiyatro Türk Klasikleri. Hunların, Türklerin, Moğolların ve Daha Sair Batı Tatarlarının Tarih-i... Joseph de Guignes. Atatürk: "Büyük ve haysiyetli bir millet olan Türklerin tarihi insanlık kadar eskidir. Çin kaynaklarına göre Türklerin tarih sahnesine ilk çıkışları Asya'da Köğmen Dağları'nda idi. Bunlardan modern Türkiye'nin devraldığı birincisi Türklerin 4000 ... TÜRK TARİHİ | Kültür Portalı ... . Bunlardan modern Türkiye'nin devraldığı birincisi Türklerin 4000 yılı aşan başarılı ve parlak tarihi, ikincisi de 11'inci yüzyıldan başlamak üzere Anadolu'ya yerleşmeleridir....