Medeniyetler Diyaloğu

Roger Garaudy

Medeniyetler Diyaloğu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-01-01
YAZAR Roger Garaudy
ISBN 9756186626
DOSYA FORMATI 4,25 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Roger Garaudy (Roje Garodi) bu eseri Müslüman olmadan beş sene önce yazdı.Yayınlanır yayınlanmaz birçok dünya diline çevrildi. Pek çok ülkede defalarca basıldı. İnsanlığın geleceği için kafa yoranların kaynak kitabı oldu.Bu kitapta savunulan tez şudur: Batılılar tarafından yüz milyonlarca Amerikan yerlisine o korkunç soykırım yapılmasaydı... Avrupalıların köle ticareti yüzünden yine yüz milyonlarca Afrikalı büyük bir katliâma tâbi tutulmasaydı... Emperyalist Batı, bütün dünyayı dört asır boyunca insafsızca sömürmeseydi... O sömürüyü hâlâ çeşitli yollarla devam ettirmenin yollarını aramasaydı... Sömürgecilik, yağma ve zulüm yerine, ah bir “Medeniyetler Diyaloğu” gerçekleştirilebilseydi!... İnsanlık şimdi insanca yaşamanın doruklarında olurdu!Bu kitap, bütün din, inanış ve bilgelikler üzerinde yeterli bilgi edinmiş ve bunlardan hareketle evrensel boyutta bir insanî kardeşlik ve paylaşımın nasıl gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda kafa yormuş bir düşünürün klâsikleşmiş şaheseridir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Medeniyetler Diyaloğu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Medeniyetler Diyaloğu.

...letlerin gerçek hedefinin, ahlâkî eylem yoluyla bireyler 'medeniyeti' ve toplumu yeniden canlandırmak olduğuna inanmaktadır ... Medeniyetler Diyaloğu - Hans Köchler - Lxjkh ... . Roger Garaudy. Roger Garaudy (Roje Garodi) bu eseri Müslüman olmadan beş sene önce yazdı. Yayınlanır yayınlanmaz birçok dünya diline çevrildi. Pek çok ülkede defalarca basıldı. Medeniyetler Diyaloğu, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 27 TL indirimli fiyatla. Ürün Adı: Medeniyetler Diyaloğu. Mağaza: Fırsat Kapında. Yorumunuzu aşağıdaki alana yazınız. Medeniyetler Diyaloğu ... PDF Medeni̇yetler Di̇yaloğu ... . Ürün Adı: Medeniyetler Diyaloğu. Mağaza: Fırsat Kapında. Yorumunuzu aşağıdaki alana yazınız. Medeniyetler Diyaloğu arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul. Medeniyetler Diyaloğu İçin Yorumlar. Bu ürün için ilk yorumu sen yaz. O sömürüyü hâlâ çeşitli yollarla devam ettirmenin yollarını aramasaydı... Sömürgecilik, yağma ve zulüm yerine, ah bir "Medeniyetler Diyaloğu" gerçekleştirilebilseydi!... ...medeniyetler arasındaki diyalogdan maksat, İslâm ve diğer semavî dinler arasındaki diyalogdur. O, medeniyetler arası diyalogdan özellikle İslâm dini ile Hıristiyanlık arasındaki diyaloğu anlar. 15.98 TL. TÜRK EDEBİYATI VAKFI YAYINLARI , Medeniyetler Diyaloğu için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. Gülen, milletlerin gerçek hedefinin, ahlâkî eylem yoluyla bireyler 'medeniyeti' ve toplumu yeniden Bu yüzden her yönüyle karşılıklı anlayış ve dinler arası diyalog süreci oluşturmamız zaruridir. B. Jill Carroll Medeniyetler Diyaloğu kitap tanıtımı - kitap özeti. Kitabın künyesi. Medeniyetler Diyaloğu Gülen'in İslami Öğretisi ve Hümanist Söylem B. Jill Carroll. Medeniyetler diyaloğu : insanca yaşamak için. by. Garaudy, Roger, 1913-2012. Doğu ve batı : küreselleşme çağrısı : medeniyetler diyaloğu ve Kazakistan'ın Orta Doğu politikası. Etiket: "medeniyetler/dinler arası diyalog". Sivil örümceğin ağında. etkisinin yok edilmesi için, "medeniyetler / dinler arası diyalog" programıyla, Batı'nın dinsel kurumlarının güdümünde. Medeniyetler Arası Diyalog. Herkesin bildiği üzere insanlar konuşarak anlaşırlar. Diyalog, karşılıklı olarak oturup konuşmaktır. Diyalog, kültürleri, medeniyetleri ve dinleri temsil edenler arasında olabilir. 18.44 TL. O sömürüyü hâlâ çeşitli yollarla devam ettirmenin yollarını aramasaydı... Sömürgecilik, yağma ve zulüm yerine, ah bir "Medeniyetler Diyaloğu" gerçekleştirilebilseydi!... 18 TL. O sömürüyü hâlâ çeşitli yollarla devam ettirmenin yollarını aramasaydı... Sömürgecilik, yağma ve zulüm yerine, ah bir "Medeniyetler Diyaloğu" gerç...