SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları

İbrahim Okçuoğlu

SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-07-01
YAZAR İbrahim Okçuoğlu
ISBN 6054402052
DOSYA FORMATI 6,5 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Emperyalist burjuvazinin ötesinde antimarksist akımlar (modern revizyonistlerin kalıntıları, Troçkistler – Stalin ile bağlam içinde vs.), işçi sınıfı ideolojisine;Marksizm-Leninizme, yöntem olarak diyalektik ve tarihsel materyalizme cepheden saldırıyorlar, bu ideolojisinin ve yönteminin iflas ettiğini ve bu iflasın, onun krizini ifade ettiğini savunuyorlar. Onlar, krizi teoride ve yönteminde arıyorlar. Oysa krizin nedeni teoriden değil, bizzat Marksist-Leninistlerden kaynaklanmaktadır. Çünkü olayların hızına ayak uyduramadık, gelişmeleri analiz etmede ve teoriyi geliştirmede sınıfta kaldık. Yaşamın ve bilimin her alanında (örneğin felsefe, tarih bilimi, devlet teorisi, ekonomi, teknik vb.); bir bütün olarak doğa ve toplum bilimlerinde, sınıf mücadelesinin sorunlarında hep geride kaldık. On yıllarca süren revizyonist tahribata ajitasyondan pek öteye geçmeyen söylemlerle karşı koymaya çalıştık. SB ve revizyonist blokun dağılmasından sonra ise geç kalmış tespitler yapmaktan öteye pek geçmedik.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları.

...Halkkitabevi'. Dünya Siyaseti ve Politikası ... SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası... ... . SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları. Yorum Yap. İlginizi Çekebilir. Yeni. Ücretsiz Kargo. Yeni üyelik üye girişi 75 tl ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava! Ürün Sepetinize Eklendi! SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları. Akademi Yayın >. Dünya Siyasi Tarihi >. SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları. Ortadoğu Denkleminde Filistin Sorunu. Must ... SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası... ... . Ortadoğu Denkleminde Filistin Sorunu. Mustafa Oral. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları. Akademi Yayın. 14.00. Etiketler : İbrahim Okçuoğlu, Kolhoz, kuruk, sosyalist ekonomi, Sosyalizm, SSCB, SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları' ve 'Kapitalizmde Eşitsiz Gelişmenin... İbrahim Okçuoğlu adlı yazara ait SSCB'de Sosyalizmin Zaferi ve Kapitalizmin Yeniden İnşası Sorunları kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %41 indirimli Sö. Kitap sektörü içerisinde yıllardır edindiğimiz tecrübe ve her biri alanında uzman ekibimizle; kitapseverlere en geniş yelpazede ürünü, en uygun fiyatlarla sunmak üzere yeni web sitemizi... %32. Kapitalizmde Eşitsiz Gelişmenin ve Rekabetin Tarihi 1. İbrahim Okçuoğlu. Ceylan Yayınları. SSCB'de Kapitalizmin Restorasyonu - Sosyalizmin Sorunları - Tarihi Dersler. İbrahim Okçuoğlu kitapları ve AKADEMİ YAYIN baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 ...