Oğullar ve Sevgililer

D.H. Lawrence

Oğullar ve Sevgililer
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-08-18
YAZAR D.H. Lawrence
ISBN 9755336381
DOSYA FORMATI 4,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Oğullar ve Sevgililer, 1930 yılında henüz 45 yaşındayken hayatını kaybeden ünlü İngiliz yazar D.H. Lawrence’ın en iyi romanı olarak kabul edilir. Oğullar ve Sevgililer, anne ile oğul arasındaki karmaşık ilişkileri derinlemesine bir bakışla ele alır.Bir madenci köyünde kocası ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Gertrude Morel, üçüncü çocuğunu beklediği sırada kocasına olan sevgisinin, uzun evlilik yıllarının sonrasında iyice tükendiğini fark eder. Karı-kocanın aşkı, aralarındaki bu derin soğumayı atlatamaz. Koca, karısının sevgisizliği ile baş edebilmek için avuntuyu alkolde ararken kadın da aynı boşluğu doldurmak için kendini çocuklarına adar. Onlarla arasında özel ve giderek sağlıksızlaşan bir ilişkinin gelişmesi kaçınılmazdır. Parlak bir kariyere başlayan ve yeni nişanlanan gözbebeği büyük oğlunu beklenmedik bir anda kaybedince, Gertrude hem bu acının, hem de aşkta ve hayatta yaşadığı hayal kırıklıklarının etkisiyle bu kez tüm varlığını küçük oğluna yöneltir ve aşırı ilgisiyle onu bunaltır. Sanatsal eğilimleri olan yetenekli ve duyarlı oğul, hayatına giren diğer kadınlarla ve kişisel mutluluğuyla annesi arasında sıkışıp kalır… Ve ortaya modern İngiliz edebiyatının en parlak romanlarından biri çıkar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Oğullar ve Sevgililer i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Oğullar ve Sevgililer.

...zeliğini hiç yitirmeyen Oğullar ve Sevgililer ünlü yazar ve çevirmen Nihal Yeğinobalının Türkçesiyle ... Oğullar ve Sevgililer - Uludağ Sözlük ... . Oğullar ve Sevgililer D.H.Lawrence Can Yayınları. Oğullar ve Sevgililer, hem Şimal İngiltere'de bir madenci kasabasında yaşayan Morel ailesinin, hem de başkahramanı Paul Morel'in romanıdır. Oğullar ve Sevgililer , 20. yüzyıl İngiliz yazarı David Herbert Richards Lawrence'nin romanı. For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Oğullar ve Sevgililer. Oğullar ve Se ... Oğullar ve Sevgililer - D.H.Lawrence - Kitap Keyfim ... . For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Oğullar ve Sevgililer. Oğullar ve Sevgililer. "Delikanlı yakasını çözerken Miriam'a baktı ve gördüklerini hiçbir zaman unutamayacaktı. Önce kızın güzelliğini fark etti, gözleri kamaştı sanki. Ülkemizde genellikle Lady Chatterley'in Sevgilisi romanıyla tanınan ünlü İngiliz yazar D. H. Lawrence'ın başyapıtlarından Oğullar ve Sevgililer, büyük ölçüde otobiyografik özellikler taşır. Ülkemizde genellikle Lady Chatterley'in Sevgilisi romanıyla tanınan ünlü İngiliz yazar D. H. Lawrence'ın başyapıtlarından Oğullar ve Sevgililer, büyük ölçüde otobiyografik özellikler taşır. D. H. Lawrence - Oğullar ve Sevgililer. "Birkaç dakika karanlık denizin üstünde esen boğuk rüzgarı dinleyerek sustu Paul. Sonra, "Hiçbir zaman gerçekten benim olmayı istemedin değil mi?" dedi. 1960 yılında filme de çekilen ve yayınlandığı günden bugüne tazeliğini hiç yitirmeyen Oğullar ve Sevgililer, ünlü yazar ve çevirmen Nihal Yeğinobalı'nın Türkçesiyle... Oğullar ve Sevgililer (Orijinal adı: İngilizce: Sons and Lovers), 20. yüzyıl İngiliz yazarı David Herbert Richards Lawrence'nin romanı. Ocak 1992. Oğullar ve Sevgililer. Engin Yayınevi. Mete Ergin. D.H. Lawrence. Oğullar ve Sevgililer, 1930 yılında henüz 45 yaşındayken hayatını kaybeden ünlü İngiliz yazar D.H. Lawrenceın en iyi romanı olarak kabul edilir. Edebiyat dünyasının ölümsüz adlarından olan yazar, "Oğullar ve Sevgililer" adlı romanında aşkı, aileyi sorgulamış, şaşırtıcı sonuçlara varmıştır. Oğullar ve Sevgililer. Diğer Yazılarımız Edebiyat. Kitap Özet. Oğullar ve Sevgililer, 1930 yılında henüz 45 yaşındayken hayatını kaybeden ünlü İngiliz yazar D.H. Lawrence'ın en iyi romanı olarak kabul edilir. Oğullar ve Sevgililer. D. H. Lawrence. Oğullar ve Sevgililer (1. kitap). The Rainbow. Oğullar ve Sevgililer (Orijinal adı: İngilizce: Sons and Lovers), 20. yüzyıl İngiliz yazarı David Herbert Richards Lawrence'nin romanı. Oğullar ve Sevgililer 1930 yılında henüz 45 yaşındayken hayatını kaybeden ünlü İngiliz yazar D.H. Lawrence'ın en iyi romanı olarak kabul edilir. sonraki. ilişkiler. oğullar ve sevgililer. ara. paylaş. oğullar ve sevgililer....