Elleri TılsımlıModern Türkiye'de Ebelik

Gökçen Beyinli

Elleri TılsımlıModern Türkiye'de Ebelik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-11-01
YAZAR Gökçen Beyinli
ISBN 6056527227
DOSYA FORMATI 9,32 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“O çocuğu doğurttum mu, yıkamadan önce koklardım. Yıkanmadık çocuk, burcu burcu burnuma kokardı. Kokar yenidoğan çocuk. Pek güzel kokar. Bi güzel kokar.”“Yola çıkarken, sadece ebeler hakkında bir çalışma vardı aklımda. Ama yazılı kaynaklar sözlü tarih görüşmeleri ile birleşince, Türk modernleşmesinde kadın tarihinin bugüne dek gözden kaçırılan, hatta görmezden gelinen konularına temas eden bir çalışmaya dönüştü.”Kadın kuşakları arasındaki bilgi ve deneyim aktarımının kesintiye uğratılmasının, yüzlerce yıl boyunca biriken kadınlık bilgisinin yok edilmesinin nasıl güçsüzleştirici bir etkisi olduğunu biliyoruz. Bedenimiz “biz” isek, bu “biz”e sahip çıkmanın yolu her birimizin tek tek “bedenim benimdir” demesinden değil, geçmiş kuşakları ve bugün cinsiyetçi sistemin yeni yollar ve teknolojilerle tâbi kıldığı kadınları da içeren bir “biz” tanımlamaktan geçer. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Elleri TılsımlıModern Türkiye'de Ebelik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Elleri TılsımlıModern Türkiye'de Ebelik.

... yenidoğan çocuk. Pek güzel kokar. Bi güzel kokar ... Elleri Tilsimli - Modern Türkiye'de Ebelik: Ayizi Kitap: 9786056527227 ... . Aksu Bora, Tennur Bas, Gokcen Beyinli Elleri Tilsimli - Modern Türkiye'de Ebelik. Destination, rates & speeds. Stock Image. 2. Elleri tilsimli: Modern Türkiye'de ebelik. Elleri Tılsımlı: Modern Türkiye'de Ebelik. Ayizi Yayınları. Gökçen Beyinli. Elleri Tılsımlı: Modern Türkiye'de Ebelik (9786056527227). 0,00. Elleri tılsımlı modern türkiye'de ebelik. Sosyoloji. Kadin Çalismalari. Mesela bu yazımızd ... Elleri Tılsımlı Modern Türkiyede Ebelik - Güneş Yayın & Dağıtım ... . Sosyoloji. Kadin Çalismalari. Mesela bu yazımızda yazar Gökçen Beyinli kitapları arasında yer alan Elleri Tılsımlı Modern Türkiye'de Ebelik yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Elleri Tılsımlı (Modern Türkiye'de Ebelik). Yazar: Gökçen Beyinli. Alt başlık: Modern Türkiye'de Ebelik. Baskı tarihi: Kasım 2016. Gökçen Beyinli'nin "Elleri Tılsımlı-Modern Türkiye'de Ebelik" kitabı, ebelik mesleğinin dönüşümüyle beraber Türkiye'de doğumun tarihsel değişimini de mercek altına alıyor. Elleri Tılsımlı; Modern Türkiye'de Ebelik. Gökçen Beyinli. Ayizi Kitap. Elleri Tılsımlı & Modern Turkiye'de Ebelik. Yazar: Gokcen Beyinli. AYIZI KITAP. Elleri Tılsımlı - Gökçen Beyinli hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Elleri Tılsımlı. Modern Türkiye'de Ebelik. Elleri Tılsımlı; Modern Türkiye'de Ebelik. Gökçen Beyinli. Ayizi Kitap. Elleri Tılsımlı; Modern Türkiye'de Ebelik. Gökçen Beyinli. "O çocuğu doğurttum mu, yıkamadan önce koklardım. Yıkanmadık çocuk, burcu burcu burnuma kokardı. Kokar yenidoğan çocuk. Pek güzel kokar. Bi güzel kokar.". Alış-Veriş Listeme Ekle. Elleri Tılsımlı Modern Türkiye'de Ebelik. Bağcılar / İstanbul / Türkiye. Elleri Tılsımlı Modern Türkiye'de Ebelik. Tükendi. Satış Fiyatı:20.37 TL. Yazar. : Gökçen Beyinli. Elleri Tılsımlı; Modern Türkiye'de Ebelik. Baskısı Yok. Bu ürünü yeni veya 2.el olarak sizin için araştırıp bilgi vermemizi İSTER M...