Antik Afrodisias ve MarkalaşmaDestinasyon Markalaşmasına Disiplinler Arası Yaklaşım

Antik Afrodisias ve MarkalaşmaDestinasyon Markalaşmasına Disiplinler Arası Yaklaşım
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-05-02
YAZAR
ISBN 6052884072
DOSYA FORMATI 10,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Tarih, sadece olduğu yerde keşfedilmeyi bekler durumda kaldığı müddetçe ilham perisinin ona dokunması imkânsız gibi görünmektedir. Binlerce yıllık geçmişi bugüne taşıyan Afrodisias, aslında sadece tarihi değil antik dönemleri, gizemleri, ihtişamı, aşkı, sanatı, sanatçıyı, dinsel öğeleri kısaca bir bütün olarak geçmiş kültürü yansıtmaktadır. Bulunduğu yerde kalarak hak ettiği düşünülen ilgiyi görüyor mu diye sorulur ise gördüğü söylenememektedir. Her geçen yıl sayısı düşen ziyaretçileri ile günümüzün parlayan yıldızı olmaktan çok uzak durmaktadır. Bu üstü tozlanmış hazineyi parlatıp, ederi olan yere koyabilmenin yolu ise Afrodisias’ın Markalaştırılmasından geçiyor düşüncesi ile kaleme alınan elinizdeki bu kitabın çok renkli bir yazar kitlesi bulunmaktadır. İşletmeciden, tarihçilere arkeologlardan, gemologlara, seramik sanatçılarından gastronoma kadar Afrodisias’ın bir bütün olarak pazarlanarak markalaştırılması için akademisyenler ortak bir gayrete girişmiş bulunmaktadırlar. Markalaşma çabalarına bir giriş olur ve farklı alanların bir araya gelerek disiplinler arası bir çalışma ile ancak markalaşma sağlanabilir düşüncesi kitaba hâkim bulunmaktadır. M.Ö. 1. Yüzyılda Roma İmparatoru Augustus, “Tüm Asya’dan kendime bu kenti seçtim” diyor bizde Antik kentler hepsini ama önce Afrodisias’ı kendinize gezilip görülecek ve gizemleri keşfedilecek kent olarak seçin diyor ve sizi Afrodisias’a bekliyoruz. “Yârin gül yanağında, gayri her şey ortak olacaktı.”Aydın’da bir de bu amaçla Ortaklar Köyü bile kurulmuştu. Elinizdeki bu kitap; tarihimizin bir kesitini anlatan tarihi bir romandır. Bu kitapta; Anadolu isyanlarının başında gelen Şeyh Bedreddin İsyanı konu edilmektedir. Bu isyan sürecinde Şeyh Bedreddin’in gezip gördüğü ve eğitim aldığı yerler ve mücadelesi, şimdiye kadar hiç değinilmeyen Yıldırım Beyazıt ile Timur arasındaki kavganın sebep ve sonuçları ve Osmanlı’nın en karanlık dönemi olan Fetret Dönemi ve bu dönemdeki iç karışıklıklar anlatılmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Antik Afrodisias ve MarkalaşmaDestinasyon Markalaşmasına Disiplinler Arası Yaklaşım i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Antik Afrodisias ve MarkalaşmaDestinasyon Markalaşmasına Disiplinler Arası Yaklaşım.

...k Afrodisias ve Markalaşma Destinasyon Markalaşmasına Disiplinler Arası Yaklaşım ... Antik Afrodisias ve Markalaşma Bilge Doğanlı ... . gezilip görülecek ve gizemleri keşfedilecek kent olarak seçin diyor ve sizi Afrodisias'a bekliyoruz. ...www.kitapavrupa.com/kitap/antik-afrodisias-ve-markalasma-amp-destinasyon-markalasmasina-disiplinler-arasi-yaklasim/460708.html">