Nasıl Fatih Oldu

Zafer Bilgi

Nasıl Fatih Oldu
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-09-05
YAZAR Zafer Bilgi
ISBN 6054467075
DOSYA FORMATI 8,17 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ben ki İstanbul fatihi abd-i aciz Fatih Sultan Mehmed bizatihi alın terimle kazanmış olduğum akçelerimle satın aldığım İstanbul’un Taşlık mevkiinde kain ve malumu’l-hudud olan 136 bap dükkanımı aşağıdaki şartlar muvacehesinde vakfı sahih eylerim.Şöyle ki: Bu gayr-ı menkulatımdan elde olunacak nemalarla İstanbul’un her sokağına ikişer kişi tayin eyledim… Ayrıca 10 cerrah, 10 tabip ve 3 de yara sarıcı tayin ve nasb eyledim. Bunlar ki ayın belli günlerinde İstanbul’a çıkalar, bila istisna her kapıyı her kapıyı vuralar ve o evde hasta olup olmadığını soralar; var ise şifası şifa yap olalar. Değilse kendilerinden hiçbir karşılık beklemezsizin Darülaceze’ye kaldıralar, orada salah bulduralar.… Ayrıca külliyemde bina ve inşa eylediğim imarethanede şeh,t ve şühedanın kavimleri ve Medine-i İstanbul fukarası yemek yiyeler. Ancak yemek yemeğe veya almaya bizatihi kendüleri gelemeyenlerin yemekleri güneşin loş bir karanlığında ve kimse görmeden kapalı kaplar içerisinde evlerine götürüle…”İSTANBUL DEYİNCE, FATİH’İ;FATİH DEYİNCE FATİHA’YI UNUTMA!

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nasıl Fatih Oldu i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nasıl Fatih Oldu.

...Mês atrás. Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa'nın canlı yayın konuğu olan ve 8 günde 15 milyon izlenen "Çok Sevdim Yalan Oldu" şarkısıyla ... Nasıl Fatih Oldu? En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... ... Fatih Camii'ndeki türbesinde yatmaktadır. Seferi nereye düzenlediği tam olarak bilinmemektedir. İLGİLİ HABERMehmet Bir Cihan Fatihi dizisinin yayın tarihi belli oldu! Fatih'i kimler nasıl yetiştirdi? Fatih olana kadar hangi süreçlerden geçti? Fethe giden yolda, hangi kaynaklardan beslendi? sorularına Nasıl Fatih Oldu? kitabımızda cevap bulacaksınız. 16.80 TL. Nasıl Fatih Oldu? kitabı Fatih gibi dünya çapında büyük bir hükümdarın, cihangir bir devlet adamının sırrını okuyucuy ... NASIL FATİH OLDU? | Mihrabad Yayınları ... . 16.80 TL. Nasıl Fatih Oldu? kitabı Fatih gibi dünya çapında büyük bir hükümdarın, cihangir bir devlet adamının sırrını okuyucuyla paylaşmak için yazıldı. • Fatih'in yetişmesindeki sırlar nelerdir? •. Nasıl Fatih Oldu? kitabı Fatih gibi dünya çapında büyük bir hükümdarın, cihangir bir devlet adamının sırrını okuyucuyla paylaşmak için yazıldı. • Fatih`in yetişmesindeki sırlar nelerdir?• Nasıl Fatih Oldu hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. İstanbul Deyince, Fatih'i; Fatih Deyince Fatiha'yı Unutma! (Tanıtım Bülteninden). 15.33 TL. Nasıl Fatih Oldu? kitabı Fatih gibi dünya çapında büyük bir hükümdarın, cihangir bir devlet adamının sırrını okuyucuyla paylaşmak için yazıldı. • Fatih'in yetişmesindeki sırlar nelerdir? •. See more of NASIL FATİH OLDU? on Facebook. Log In. Forgotten account? Nasil fatih oldu? 11 May 2017 ·. Fatih'i Fatih yapan sır!!! Nasıl Fatih Oldu? kitabı Fatih gibi dünya çapında büyük bir hükümdarın, cihangir bir devlet adamının sırrını okuyucuyla paylaşmak için yazıldı. • Fatih'in yetişmesindeki sırlar nelerdir? • Nasıl Fatih Oldu? kitabı Fatih gibi dünya çapında büyük bir hükümdarın, cihangir bir devlet adamının sırrını okuyucuy...