Toplumsallaşma Sözlüğü

Mahmut Hakkı Akın

Toplumsallaşma Sözlüğü
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2011-09-14
YAZAR Mahmut Hakkı Akın
ISBN 6054451623
DOSYA FORMATI 11,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Toplumsallaşma, her insanın yaşamak zorunda olduğu bir süreç. İnsanın ve toplumun her yerde yaşanana, insanlığın evrensel tecrübelerinden birisi. İnsanların cinsiyetleri, dinleri, fikirleri, karakterleri, hayatı algılamaları ve yaşamaları ayrı ayrı olsa da herkes toplumsallaşmanın eleğinden geçerek toplumsallığını kazanmakta ve diğerleriyle bir hayatı paylaşmakta. Kaçışı, çıkışı olmayan bir tecrübe. Kendisine rağmen kendisi olmaya doğru bir süreç. Başka da bir yolu yok bu işin. Kimse annesinden yetişkin olarak doğamaz; yetiştirilirken yetişir. Toplumsallaşma paradoksların, tezatların armonisidir. Uyumun ve başkaldırının, bir yere ait olmanın ve yalnızlığın bir arada karmaşasıdır. Hayat karmaşadır. Toplumsallaşma hem karmaşaya dahil olmak hem de karmaşadan kurtulmaya çalışmak demektir. Paradoksların, gelgitlerin sürecidir. Başka bir deyişle hayat gibidir; hatta hayatın ta kendisidir toplumsallaşma. Toplumsallaşmayla dilimizi, dinimizi, kinimizi, kimi sevip kimi sevmeyeceğimizi, iyiyi, kötüyü, doğruyu, yanlışı öğreniriz. İktidar ilişkilerine dahil olur, disiplin altında tutulur ve itaate zorlanırız. Yaptıklarımıza göre ödüllendirilir ya da cezaya çarptırılırız. Toplumsallaşma çocuklukla tamamlanmaz, bütün hayata yayılır. Kısacası hayatta olmak, toplumsallaşmaya dahil olmak demektir. Hayat biter; toplumsallaşma da biter. Bu yüzden hayatımıza ipotek koymaya çalışanlar toplumsallaşma sürecimizi denetim altında tutmaya çalışırlar.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Toplumsallaşma Sözlüğü i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Toplumsallaşma Sözlüğü.

...isidir. 18.70 TL. Toplumsallaşma, her insanın yaşamak zorunda olduğu bir süreç ... Toplumsallaşma Sözlüğü | Oburus Kitap ... . İnsanın ve toplumun olduğu her yerde yaşanan, insanlığın evrensel tecrübelerinden birisi. Toplumsallaşma Sözlüğü. Yazar. Mahmut Hakkı Akın. Başka bir deyişle insanın, toplumsallığın ve hayatın olduğu her alanda toplumsallaşma ortaya çıkmaktadır. Toplumsallaşma Sözlüğü. Kargoya verilme süresi 3 gün. Yayınevi : Çizgi Kitabevi Yayınları. Toplumsallaşma. her insanın yaşamak zo ... Toplumsallaşma Sözlüğü Mahmut H. Akın ... . Yayınevi : Çizgi Kitabevi Yayınları. Toplumsallaşma. her insanın yaşamak zorunda olduğu bir süreç....