Krediokrasi ve Borç Reddi Davası

Andrew Ross

Krediokrasi ve Borç Reddi Davası
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-06-05
YAZAR Andrew Ross
ISBN 9755399911
DOSYA FORMATI 5,79 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünya bir süredir bitmek tükenmek bilmeyen, hatta günaşırı artan borç krizleriyle boğuşuyor. 2008 Mortgage Krizi olarak da bilinen, küresel sermayenin dibe çöküşü dünyayı daha fazla borçla yaşanan, yaşanmak zorunda kalınan bir yere dönüştürdü. Krizin patladığı ülkede, ABD’de bugün hane halkının %77’si ciddi bir borç sorunuyla baş etmeye çalışıyor ve her 7 kişiden 1’inin icra takibinde olduğu biliniyor. Bu kriz, başta ABD olmak üzere Fransa, İngiltere, İtalya, Yunanistan, İspanya gibi birçok ülkede eğitim, sağlık, ulaşım, kent haklarının daha yoğun sömürülmesi nedeniyle, kitlesel hareketlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Finanssallaşma ve borç verenin borç alan üzerine kurduğu tahakküm, tarihin en yüksek noktasına ulaşmış durumda.Andrew Ross, borçlanma ve borçlandırılma üzerine kurduğu kitabı Krediokrasi’de, devlet politikalarının halk üzerindeki sömürü faaliyetlerini konu alıyor. Dünyada eğitim üzerinden kurulan “borçlandırma ağı”nın bireyi nasıl yok ettiğini, gelir imkânlarının nasıl kısıtlandığını derin okumalar ve güçlü referanslarla anlatıyor. Borç reddi olarak tanımladığı çözümün yollarını, teoriden pratiğe, oradan da hayatın merkezine doğru kaydırıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Krediokrasi ve Borç Reddi Davası i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Krediokrasi ve Borç Reddi Davası.

...nları. Kazanacağınız Toplam Puan : 163 Puan ... Krediokrasi ve Borç Reddi Davası PDF İndir Andrew Ross E-Kitap İndir ... . Yorum Yaz. Ürün Adı: Krediokrasi ve Borç Reddi Davası. Mağaza: Fırsat Kapında. Worldcard : Worldcard özelliği taşıyan (Yapı Kredi, TEB ve Vakıfbank) kartlarınızı kullanabilirsiniz. Kredi ve borçlanma yoluyla, devletin halk üzerindeki sömürü faaliyetlerinin ibretlik öyküsü, bu kitapta. ABD bankaları, 2013'ün yalnızca üç ayında 42,2 milyar dolar kâr ederek rekor kırdı. Krediokrasi ve Borç Reddi Davası kitabı hak ... Krediokrasi ve Borç Reddi Davası - Andrew Ross | Kitapaktif.com ... . Krediokrasi ve Borç Reddi Davası kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Goodreads helps you keep track of books you want to read. Start by marking "Krediokrasi ve Borç Reddi Davası" as Want to Read You are here: Home › Books › Krediokrasi ve Borç Reddi Davası. Finanssallaşma ve borç verenin borç alan üzerine kurduğu tahakküm, tarihin en yüksek noktasına ulaşmış durumda. Araştırma, İnceleme Kitapları. Krediokrasi Ve Borç Reddi Davası Andrew Ross. Dahiler ve Aşkları33,72 TL1 satıcı. Bir Dava İki Devrimci13,99 TL1 satıcı. 27.24 TL. Andrew Ross, borçlanma ve borçlandırılma üzerine kurduğu kitabı Krediokrasi'de, devlet politikalarının halk üzerindeki sömürü faaliyetlerini konu alıyor. Andrew Ross, borçlanma ve borçlandırılma üzerine kurduğu kitabı Krediokrasi'de, devlet Borç reddi olarak tanımladığı çözümün yollarını, teoriden pratiğe, oradan da hayatın merkezine doğru kaydırıyor. Finanssallaşma ve borç verenin borç alan üzerine kurduğu tahakküm, tarihin en yüksek noktasına ulaşmış durumda. Andrew Ross, borçlanma ve borçlandırılma üzerine kurduğu kitabı Krediokrasi'de... Finanssallaşma ve borç verenin borç alan üzerine kurduğu tahakküm, tarihin en yüksek noktasına ulaşmış durumda. Andrew Ross, borçlanma ve borçlandırılma üzerine kurduğu kitabı Krediokrasi'de... Yazar Andrew Ross tarafından yazılan kitaplar arasında yer alan Krediokrasi ve Borç Reddi Davası kitabını PDF İndir seçeneğiyle ya da sesli kitap olarak indirme...