Küçük Avcı

Hasan Kallimci

Küçük Avcı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-01-01
YAZAR Hasan Kallimci
ISBN 9752901490
DOSYA FORMATI 3,62 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Destanlar, büyük ve olağanüstü toplum ve kahramanlık olaylarını anlatan milli eserlerdir. Uzun yıllar, nesilden nesile sözlü anlatımla bugünlere gelmişlerdir. Şiir şeklinde olduğu gibi, sadece düz yazı veya şiir-düz yazı karışımı şeklinde de anlatıldıkları görülür. Destanlarda, ait olduğu milletin tarihinden, kültüründen ve diğer özelliklerinden izler bulunur.Türk milleti, destan açısından zengin bir millettir. Çok sayıda destanımız vardır. Dede Korkut, Manas, Köroğlu, Kırk Kız, Alıp Manaş, Ural Batur, Mağday Kara, Altın Arığ, Edigey, Oğuz Kağan, Alp Er Tunga, Ergenekon, Yaratılış, Türeyiş, Zoya Tülek, Ay Böke, bu destanlarımızdan birkaçıdır.Destanlarımızdan bazıları yalnız bir Türk boyunda söylendiği gibi bazıları da birçok Türk boyunda, değişik şekiller ve adlarla anlatılmaktadır. Her Türk destanı, 250 milyonluk Türk dünyasının ortak kültür ürünüdür."Destan Romanlar Serisi" ile çocuklarımıza temel kültür unsurlarımız olan destanlarımızın tanıtılması amaçlanmıştır.Küçük Avcı, Altay Türklerinin destanlarından Mağday Kara'nın çocuklarımız için romanlaştırılmış şeklidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Küçük Avcı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Küçük Avcı.

...im telefon ve adres bilgileri - 0232 381 73 ... KÜÇÜK AVCI - Bushcraft Türk ... ... Küçük Avcı Türk Kahvecisi Tanıtım. Diğer Telefonlar: 0232 381 82 66. Firma Websitesi Bir avcı kuş avlamak için tuzak kurmuştu. Tuzağa küçük bir kuş yakalandı. Minik kuşu eline aldı. Avcı bu öneriyi beğendi; aslında eti olmayan bu küçük kuşla nasıl doyacaktı ki? Read -BÖLÜM 1- from the story -KÜÇÜK AVCI- by BerlyVenus (Öykü külahcı) with 43 reads.-RESİMDEKİ ANA KARAKTERDİR.- Carly babas ... Küçük Avcı | Forum ... .-RESİMDEKİ ANA KARAKTERDİR.- Carly babasının elini tuttu sıkıca,ağlayarak... Merhaba arkadaşlar. Bıçak yapma macerama başlayalı 3 ay oldu. Bu sürede 20 civarında bıçak yaptım ve ısıl işlemden geldiler. Bıçaklardan saplarını... Sabah erkenden uyandı; arkadaşı ile Işıklar Askeri Lisesi 'nin çöplüğüne gideceklerdi. Hazırlandı, fırladı çıktı evden, biraz elektrik direğinin dibinde arkadaşını bekledi. Forumda bulunan Konular, Forum ismi : Küçük Avcı. Seçenekler. Arama. Küçük Avcı Sayı 002. profesör. 30.Ocak.2017 22:16 lotoloto. Küçük Avcı - black. Bugün 681 ziyaretçi (1636 klik) kişi burdaydı! See more of Küçük Avci Kuru Kahvecilik Ltd. Şti. on Facebook. Create New Account. Not Now. Küçük Avci Kuru Kahvecilik Ltd. Şti. Company. CommunitySee all. Murat Küçük Avcı Le Çavreşamın. Nuray Çelikörs. Hadi Bakalım Kolay Gelsin. Osman Avcı. Karşıyaka'nın Sorunları. Dr. Onur Oral. Namaz Vakitleri. ...