Kafkas Bahadırları

Hasan Kallimci

Kafkas Bahadırları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2006-01-01
YAZAR Hasan Kallimci
ISBN 9752901438
DOSYA FORMATI 12,33 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Destanlar, büyük ve olağanüstü toplum ve kahramanlık olaylarını anlatan milli eserlerdir. Uzun yıllar, nesilden nesile sözlü anlatımla bugünlere gelmişlerdir. Şiir şeklinde olduğu gibi, sadece düz yazı veya şiir-düz yazı karışımı şeklinde de anlatıldıkları görülür. Destanlarda, ait olduğu milletin tarihinden, kültüründen ve diğer özelliklerinden izler bulunur.Türk milleti, destan açısından zengin bir millettir. Çok sayıda destanımız vardır. Dede Korkut, Manas, Köroğlu, Kırk Kız, Alıp Manaş, Ural Batur, Mağday Kara, Altın Arığ, Edigey, Oğuz Kağan, Alp Er Tunga, Ergenekon, Yaratılış, Türeyiş, Zoya Tülek, Ay Böke, bu destanlarımızdan birkaçıdır.Destanlarımızdan bazıları yalnız bir Türk boyunda söylendiği gibi bazıları da birçok Türk boyunda, değişik şekiller ve adlarla anlatılmaktadır. Her Türk destanı, 250 milyonluk Türk dünyasının ortak kültür ürünüdür."Destan Romanlar Serisi" ile çocuklarımıza temel kültür unsurlarımız olan destanlarımızın tanıtılması amaçlanmıştır.Kafkas Bahadırları, Kafkas Türkleri ile diğer Kafkas halklarının ortak ürünü olan Nart destanlarının çocuklarımız için romanlaştırılmış şeklidir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kafkas Bahadırları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kafkas Bahadırları.

...ının ortak ürünü olan Nart destanlarının çocuklarımız için romanlaştırılmış şeklidir ... OfisYurdu, Kafkas Bahadırları / Kafdağı ... . Kafkas Bahadırları. Yıl : 2006,00000000 Sayfa Sayısı : 112,00000000. Yazar : {%FILITRELINK_3%}. "Destan Romanlar Serisi" ile çocuklarımıza temel kültür unsurlarımız olan destanlarımızın tanıtılması amaçlanmıştır. Kafkas Bahadırları, Kafkas Türkleri ile diğer Kafkas halklarının ortak ürünü olan Nart... Kafkas Bahadırları, Kafkas Türkleri ile diğer Kafkas halklarının ortak ürünü olan Nart d ... Kitapi | Kafkas Bahadırları | Katalog ... ... Kafkas Bahadırları, Kafkas Türkleri ile diğer Kafkas halklarının ortak ürünü olan Nart destanlarının çocuklarımız için romanlaştırılmış şeklidir. 6 €. Kafkas Bahadırları, Kafkas Türkleri ile diğer Kafkas halklarının ortak ürünü olan Nart destanlarının çocuklarımız için romanlaştırılmış şeklidir. Kafkas Bahadırları isimli kitabının özetini ve Hasan Kallimci yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Kafkas Bahadırları kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Soruya ✅ doğru cevap: 👌 Hasan kallimci kafkas bahadırları kitap özeti - odevcevap.web.tr. Doğru cevabı biliyor musun? Hasan kallimci kafkas bahadırları kitap özeti. Hasan kallimci Kafkas bahadırları kitap özeti. Detaylar için sor. Takip et. Ürün Adı: Kafkas Bahadırları-Destan Romanlar Serisi Ürün Kodu: 010193256 Kitabın Yazarı: Hasan Kallimci Basım Yılı: 2006 Baskı Sayısı: 1.Baskı Kağıt Cinsi: 2.Hamur Çevirmen monde green, Ana Sayfa. Kafkas Bahadırları / Kafdağı. Kafkas Bahadırları / Kafdağı. Sorry - this product is no longer available. Kafkas Bahadırları, Kafkas Türkleri ile diğer Kafkas halklarının ortak ürünü olan Nart destanlarının çocuklarımız için romanlaştırılmış şeklidir....