Mimar Sinan Kimdir? / Kim Kimdir Serisi

Nevzat Basım

Mimar Sinan Kimdir? / Kim Kimdir Serisi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-19
YAZAR Nevzat Basım
ISBN 6059935371
DOSYA FORMATI 6,34 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Biyografi okumaları, kişisel gelişim süreçlerimizin önemli bir parçası. Mikado Yayınları tarafından uzun soluklu bir seri olarak hazırlanan "Kim Kimdir?" biyografilerinin hedefi de, büyükler dünyasındaki bu okuma kategorisini, çocuklar dünyasına taşımak. Çocuklarımızı, yaşamlarıyla bize ilham verecek insanlarla, bu okumalar yoluyla tanıştırmak.Seri, geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini, çocukların ilgisine sunuyor. Bunu yaparken de öyküleri çocuklara, onların anlayabileceği bir dilde aktarmak ve objektiflik hedefleniyor.Seri, Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca biyografileriyle başladı... Dede Korkut, Mimar Sinan, Edison ve Çanakkale Savaşı ile devam ediyor.Mimar Sinan Kimdir?-Yoksul bir Anadolu çocuğu…-Elli yaşına kadar asker…-Tüm önemli eserlerini altmış yaşından sonra inşa etmiş bir mimar…-Camiye kuşların konmasını önleyen bir mucit…-Denizin üzerine cami inşa edecek yetenekte bir usta…-Aşık olduğu kadın için ay ile güneşi buluşturan bir deha…-Evine çeşme yaptı diye cezalandırılan bir ihtiyar…-Kafatası mezarından kaybolan bir büyük kişi…-Bunların hepsi…Mimar Sinan’ın ilham verici resimli yaşam öyküsü, tüm ilginç ayrıntılarıyla bu kitapta. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mimar Sinan Kimdir? / Kim Kimdir Serisi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mimar Sinan Kimdir? / Kim Kimdir Serisi.

...el gelişim süreçlerimizin önemli bir parçası ... Mimar Sinan Kimdir? Biyografisi | Biyografi Arşivi - Kim Kimdir ... . Mikado Yayınları tarafından uzun soluklu bir seri olarak hazırlanan "Kim Kimdir?" biyografilerinin hedefi de... Mimar Sinan Hakkında Kısa Vikipedi Ansilopedi Bilgileri. Mimar Sinan Kimdir İstanbul Osmanlı Baş Mimarı İnşaat Mühendisi Baş Yapıtı Ustalık Eseri Dünya Usta Mimarlık. Dijital haklar yönetimi (DRM) hakkında da bilgi verebilirsiniz. Okumayı kolaylaştırmak için LIT dosyası Mic ... Mimar Sinan Kimdir? | Kimdir? ... . Okumayı kolaylaştırmak için LIT dosyası Microsoft'un ClearType teknolojisini içerir., Kim Kimdir Serisi: Mimar Sinan Kimdir lit. Mimar Sinan kimdir? mimar, yerli - Yorum Yok. İstanbul'daki Sinan Paşa Camii gibi kimi yapıları, kubbeyi altıgen bir plana oturtmayı denemesiyle Edirne'deki Üç Şerefeli Cami'yi anımsatır. Seri, Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca biyografileriyle başladı... Mimar Sinan Kimdir? -Yoksul bir Anadolu çocuğu... Seri, geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini, çocukların ilgisine sunuyor. Mimar Sinan Kimdir? -Yoksul bir Anadolu çocuğu… -Eli yaşına kadar panhandler… Seri geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini çocukların ilgisine sunuyor. Mimar Sinan Kimdir? -Yoksul bir Anadolu çocuğu... Seri, Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca biyografileriyle başladı... Mimar Sinan Kimdir? -Yoksul bir Anadolu çocuğu... 6.25 TL. Mimar Sinan Kimdir? -Yoksul bir Anadolu çocuğu… -Elli yaşına kadar asker… -Tüm önemli eserlerini altmış yaşından sonra inşa etmiş bir mimar… -Camiye kuşların konmasını önleyen bir mucit… Seri, geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini, çocukların ilgisine sunuyor. Mimar Sinan Kimdir? -Yoksul bir Anadolu çocuğu… -Elli ...