Taşları Konuşturan Adam

Mürsel Gündoğdu

Taşları Konuşturan Adam
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-11-01
YAZAR Mürsel Gündoğdu
ISBN 6058198036
DOSYA FORMATI 3,39 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Osmanlı’nın en muhteşem yüzyılında;Anadolu’nun bağrından devşirilen bir genç, Seferden sefere savrulan doludizgin bir hayat, Aşk teknesinde yoğrularak mayalanmış bir yürek, Medeniyet değerlerimizi sert taşlara kazıyan bir bilek, Kaderinin çetin yollarında emin adımlarla yürüyen bir dahi Kayseri’den İstanbul’a gelerek özge bir arayışın sevdasına tutulanmimari bir dehanın doksan dokuz yıllık hayatının nefes kesen hikâyesidir “Taşları Konuşturan Adam”. Mürsel GÜNDOĞDU’nun güçlü kaleminden bu romanı okurken;-Aşkını taşlara kazıyan ve inancının temel esaslarını ölümsüz eserlerine nakşetmeyi başaran sıra dışı bir ustayla tanışacak, aşkın sarp yamaçlarında çıraklık, kalfalık ve ustalık merhalelerini tamamlamayı başaran bir dâhinin gönül dünyasını keşf edeceksiniz. -Doğudan batıya yapılan çetin seyahatlerde ilmek ilmek dokunan bir mimari dehanın kalp atışlarını dinleyecek, mükemmeli aramaya karar kılmış bir gönül yolcusunun yatışmaz yüreğinin sonsuz aşka düğümlenişinin olağanüstü merhalelerine şahitlik edeceksiniz. -Osmanlı’nın çok kültürlü yapısı içinde baş mimar olmayı başaran,bütün Osmanlı coğrafyasını ihya ve inşa etmenin yanında yaptığı her eserde yeniliğin peşine düşerek aşama aşama yükselen bir kültür inşacısının yoğun çabalarına eşlik edeceksiniz. Ve nihayet “Taşları Konuşturan Adam”ı okurken çağımızın olanca savrulmuşluğuna inat muhteşem bir imparatorluğun dört bir köşesine tevhit mührünü vurmayı başaran büyük bir ustanın ölümsüz aşkını taşlara kazıyışına hayran olacak ve eşsiz bir tarihe tanıklık edeceksiniz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Taşları Konuşturan Adam i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Taşları Konuşturan Adam.

...esen hikâyesidir"Taşları Konuşturan Adam" ... TARİH : Taşları Konuşturan Adam Mimar Sinan | Stratejik İstihbarat ... . ...yürüyen bir dahi Kayseri'den İstanbul'a gelerek özge bir arayışın sevdasına tutulan mimari bir dehanın doksan dokuz yıllık hayatının nefes kesen hikâyesidir"Taşları Konuşturan Adam". E-Tarih.org [email protected] Taşları konuşturan adam Mimar Sinan. Tarihten bir yaprak. İrfan Özfatura. Aşkın ve tükenmek bilmeyen bir arayışın zirvesinde geçen doksandokuz yılın nefes kesen hikâyesidir Taşları Konuşturan Adam.Osmanlının en ihtişamlı seyreden yüzyı ... Taşları Konuşturan Adam Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al ... .Osmanlının en ihtişamlı seyreden yüzyılı. ...yürüyen bir dahi Kayseri'den İstanbul'a gelerek özge bir arayışın sevdasına tutulan mimari bir dehanın doksan dokuz yıllık hayatının nefes kesen hikâyesidir"Taşları Konuşturan Adam". Mürsel Gündoğdu. Aşkın ve tükenmek bilmeyen bir arayışın zirvesinde geçen doksandokuz yılın nefes kesen hikâyesidir Taşları Konuşturan Adam. Osmanlı'nın en ihtişamlı seyreden yüzyılı. Mürsel Gündoğdu adlı yazara ait Taşları Konuşturan Adam kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. 21.58 TL. ...dahi Kayseri'den İstanbul'a gelerek özge bir arayışın sevdasına tutulan mimari bir dehanın doksan dokuz yıllık hayatının nefes kesen hikâyesidir "Taşları Konuşturan Adam". Mürsel Gündoğdu. Kitap Tanıtımı. Osmanlı'nın en muhteşem yüzyılında; Anadolu'nun bağrından devşirilen bir genç, Seferden sefere savrulan doludizgin bir hayat... Hatta adamlar "şimdilik" gerek duymadıkları bir noktada da payanda bulurlar. Mimar Sinan yardımlarından dolayı minik dostuna teşekkür eder, onu adam gibi uğurlar. Aşkın ve tükenmek bilmeyen bir arayışın zirvesinde geçen doksandokuz yılın nefes kesen hikâyesidir Taşları Konuşturan Adam. Osmanlı'nın en ihtişamlı seyreden yüzyılı. Mürsel Gündoğdu. Osmanlı'nın en muhteşem yüzyılında; Anadolu'nun bağrından devşirilen bir genç, Seferden sefere savrulan doludizgin bir hayat, Aşk teknesinde yoğrularak mayalanmış bir yürek... Bu adamlardan biri ortalarda dolanırken, kazara, gizli bir bölme bulmuş. Bölmede, üzerinde eski yazı olan bir not varmış ,Uzmanlara inceletilen kağıdın orijinal olduğu belgelenmiş. Aşkın ve tükenmek bilmeyen bir arayışın zirvesinde geçen doksan dokuz yılın nefes kesen hikâyesidir Taşları Konuşturan Adam. Osmanlı'nın en ihtişamlı seyreden yüzyılı. ...yürüyen bir dahi Kayseri'den İstanbul'a gelerek özge bir arayışın sevdasına tutulan mimari bir dehanın doksan dokuz yıllık hayatının nefes kesen hikâyesidir "Taşları Konuşturan Adam". Mürsel Gündoğdu. Aşkın ve tükenmek bilmeyen bir ...