Trabzonlu Delikanlı

Yaşar Miraç

Trabzonlu Delikanlı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-10-03
YAZAR Yaşar Miraç
ISBN 6053140337
DOSYA FORMATI 5,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yaşar Miraç (1953) İlk şiirleri 1960’lı yılların sonunda Trabzon’daki yerel gazetelerde yayımlanan Yaşar Miraç 1979 yılında okura ulaşan Trabzonlu Delikanlı adlı kitabıyla şiir dünyasında büyük bir ilginin odağı olmuştu. Bazı eleştirmenler tarafından Yeni Halk Şiiri’nin öncü kitabı olarak selamlanan Trabzonlu Delikanlı dönemin önde gelen ödüllerinden 1980 Türk Dil Kurumu Şiir Ödülü’nün sahibi oldu. Aradan geçen kırk yıla yakın zaman, şairin “lacivert ülke”sinin bu başyapıtını Türkçe şiir kütüphanemizin en önemli kitaplarından biri olarak kayda geçirmiştir. Bugün Trabzonlu Delikanlı, şiir kitaplarının on binlerce okura ulaştığı altın çağın parıltılı bir anısı olarak değil, şiire getirdiği biçim özellikleri ve istisnai lirizmiyle de hala çok önemli bir yerde durmaktadır. Günümüz şiir okurunun özlemini duyduğu, yakın yıllara kadar bu toplumu birbirine bağlayan ve bugün neredeyse yitirilmeye yüz tutmuş kültürel dokunun iyicil, dayanışmacı, paylaşımcı öğelerini mucizevi biçimde bir araya getiren imgesel bir fresk olarak okunabilir Trabzonlu Delikanlı. Ne yazık ki, gitgide daha fazla uzaklaştığımız aşka, kardeşliğe, dostluğa, yoldaşlığa yakılmış “lacivert” bir ağıt olarak da.Türkçe şiirin “imza kitaplar”ını yayımlamaya Trabzonlu Delikanlı ile başlıyoruz. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Trabzonlu Delikanlı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Trabzonlu Delikanlı.

...anadan doğdu doğalı zor yaşayanlar gidiyor oy benim öksüz yüreğim sömürü testeresinde kerte kerte can gidiyor ... Trabzonlu Delikanlı - ePttAVM ... . Yaşar Miraç. Trabzonlu Delikanlı. Ürün Özellikleri. "Şiir gibi kristal sesli Yaşar Miraç'a." Yannis Ritsos'un ithaf yazısı, 9.11.1981, Selanik Trabzonlu Delikanlı, yeni şiirimiz içinde bir dönüm noktasıdır. 14.60 TL. Trabzonlu Delikanlı-Ayrıntı Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bazı eleştirmenler tarafından Yeni Halk Şiiri'nin öncü kitabı olarak selamlanan Trabzonlu Delikanlı dönemin ... Trabzonlu Delikanlı Kitap %20 İndirimle Satın Al - Atlas Kitap ... . Bazı eleştirmenler tarafından Yeni Halk Şiiri'nin öncü kitabı olarak selamlanan Trabzonlu Delikanlı dönemin önde gelen ödüllerinden 1980 Türk Dil Kurumu Şiir Ödülü'nün sahibi oldu. Yaşar Miraç. Yaşar Miraç (1953) İlk şiirleri 1960'lı yılların sonunda Trabzon'daki yerel gazetelerde yayımlanan Yaşar Miraç 1979 yılında okura ulaşan Trabzonlu Delikanlı adlı kitabıyla şiir dünyasında... Diyarbakırlı Genç Kız ve Trabzonlu Delikanlı Hazin Aşk Hikayesi | Ekin Uzunlar Şarkı Hikayesi Erol Şahin - Trabzonlu Rizeli(Adamların Dibi) #tutaste2018 - Продолжительность: 4:05 Cinan Müzik 69... 15.10 TL. Bazı eleştirmenler tarafından Yeni Halk Şiiri'nin öncü kitabı olarak selamlanan Trabzonlu Delikanlı dönemin önde gelen ödüllerinden 1980 Türk Dil Kurumu Şiir Ödülü'nün sahibi oldu....