Frankenstein (Fotoğraflı Klasikler)

Mary Shelley

Frankenstein (Fotoğraflı Klasikler)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-14
YAZAR Mary Shelley
ISBN
DOSYA FORMATI 11,59 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Tüm tahminlerim ve ümitlerim boş çıktı ve Tanrı’ya öykünen melek misali sonsuza kadar cehenneme zincirlendim. Muhayyilem capcanlı, analiz gücüm ve uygulama kabiliyetimse güçlüydü. İşte bu niteliklerimin bir araya gelmesi sayesinde bir insan yaratma fikrini geliştirip gerçekleştirebildim. İşimi tamamladığım zamanki duygularımı şu an bile heyecanla anıyorum. Kâh gücümün coşkusuna kapılarak kâh muhtemel sonuçlarına kafa yorarak hayallerimde cennetin bahçelerini arşınladım. Çocukluğumdan beri bana büyük umutlar ve tutkular aşılanmıştı, oysa şimdi bak nasıl da yıkıldım!”Bilim tutkunu genç öğrenci Victor Frankenstein’ın yarattığı varlığı gördüğü anda söylediği bu sözler, kendi çocuklarını terk eden Tanrı’nın hayal kırıklığının yansıması olarak yorumlandı. Frankenstein’ın yalnızlaşmaya ve yabancılaşmaya mahkûm edilen canavarıysa, ölü doğaya can veren yaratıcı tarafından bu dünyada tek başına bırakılan modern insanın kaderini temsil ediyordu. Shelley’nin Frankenstein ya da Modern Prometheus’u, XVIII. yüzyıl Avrupa’sının Aydınlanmacı tutkularının kültür açısından korkunç sonuçlarını hayal eder. Bilimden yararlanarak “doğanın sırlarına nüfuz etmeye” yönelirken insan doğası ve bedeni dahil olmak üzere her şeyi birer nesneye çeviren Aydınlanmacı arzu, Fran­ken­stein’ı pişmanlıkla son bulacak bir serüvene sürükler: Frankenstein’ın canavarı, aslında aklın kendi canavarıdır ve şimdi sadece bu canavardan değil, onu yaratan aklın kendisinden de korkulması gerekmektedir.Türkiye'den 20 çağdaş fotoğrafçı Can Klasikleri’nin bu özel dizisi için 20 kitabın kapak fotoğrafını özgün yorumlarıyla hazırladı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Frankenstein (Fotoğraflı Klasikler) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Frankenstein (Fotoğraflı Klasikler).

...f ve Görsel Araması. Kenneth Branagh tarafından yönetilen Frankenstein filminin 25 adet fotoğrafına bakın ... Frankenstein (Fotoğraflı Klasikler) - Mary Shelley Fiyatı ... . Filmin Videoları. Frankenstein Orijinal Fragman. Gerçek Doktor Frankenstein. Mary Shelly'nin romanına ilham olan bilimadamı. Sıradan Düğün Fotoğrafları Yerine Çok Farklı Şeyler Denemiş Çılgın Çiftlerin 22 Fotoğrafı. Bilim tutkunu genç öğrenci Victor Frankenstein'ın yarattığı varlığı gördüğü anda söylediği bu sözler, kendi çocuklarını terk eden Tanrı'nın hayal kırıklığının yansıması olarak yorumlandı. Frankenstein'ın yalnızlaşmaya ve yabancılaşmaya mahkûm edilen canavarıysa, ölü doğaya can veren yara ... Frankenstein (Fotoğraflı Klasikler) Mary Shelley Can Yayınları ... . Frankenstein'ın yalnızlaşmaya ve yabancılaşmaya mahkûm edilen canavarıysa, ölü doğaya can veren yaratıcı tarafından bu dünyada tek başına bırakılan modern insanın kaderini temsil ediyordu. Frankenstein Fotoğraflı Klasikler. Marka : Can Sanat Yayınları. Frankenstein'ın yalnızlaşmaya ve yabancılaşmaya mahkûm edilen canavarıysa, ölü doğaya can veren yaratıcı tarafından bu dünyada... 8 TL. Bilim tutkunu genç öğrenci Victor Frankenstein'ın yarattığı varlığı gördüğü anda söylediği bu sözler kendi çocuklarını terk eden Tanrı'nın hayal kırıklığının yansıması olarak yorumlandı. Frankenstein'ın yalnızlaşmaya ve yabancılaşmaya mahkûm edilen canavarıysa, ölü doğaya can veren yaratıcı tarafından bu dünyada tek başına bırakılan modern insanın kaderini temsil ediyordu. İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Frankenstein (Fotoğraflı Klasikler) - Mary Shelley. Hatalı İçerik Bildir. Frankenstein (Fotoğraflı Klasikler) - Mary Shelley YorumlarıTüm yorumları gör (1). Frankenstein Fotoğraflı Klasikler. Yayınevi / Marka: Can Yayınları. Shelley'nin Frankenstein ya da Modern Prometheus'u, XVIII. yüzyıl Avrupa'sının Aydınlanmacı tutkularının kültür açısından korkunç......