Kitabü’t Tevhid Açıklamalı Tercüme (Ciltli)

Ebu Mansur el-Matüridi

Kitabü’t Tevhid Açıklamalı Tercüme (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-10-06
YAZAR Ebu Mansur el-Matüridi
ISBN 9753898003
DOSYA FORMATI 6,66 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ebû Mansûr el-Mâtürîdî (ö. 333/944) bugünkü Özbekistan’ın sınırları içinde yer alan Semerkant şehrinin Mâtürîd mahallesinde doğmuş ve aynı şehirde vefat etmiş, Türk asıllı olma ihtimali kuvvetli olan bir kelâm âlimidir. Mâtürîdî’nin yaşadığı bölge önceleri Abbâsî Devleti’ne bağlı iken, Mütevekkil-Alellah döneminde Sâmânîler’in hâkimiyeti altına girmişti. Bu dönemde çeşitli alanlarda yetkin âlimlerin yetişmesi için gerekli zemin devlet eliyle hazırlanmıştı. İmam Mâtürîdî böyle bir ortamda ilim tahsil edip eserler vermiştir. Mâtürîdî, Ebü’l-Hasan el-Eş‘arî ile birlikte Ehl-i sünnet’in kelâm akîdesini sistemleştiren, Hz. Peygamber’in ve ashabının İslâm’ın temel konularına dair anlayışlarını savunup Müslümanlar arasında yerleşmesine çaba gösteren, ayrıca Mu‘tezile, Şîa ve benzeri fırkalarla aşırı görüşleri sebebiyle mücadele etmiş olan büyük bir İslâm âlimidir. Bu iki âlim akıl-nakil ilişkisindeki mutedil tutumları dolayısıyla dikkatleri çekmiş ve geniş kitleler tarafından kabul görmüştür. Ebû Hanîfe çizgisinde ve Ebû Mansûr el-Mâtürîdî’ye nispetle kurulan Mâtürîdiyye mezhebi, tek başına bütün Müslümanların yarısını kendisine bağlamayı başaran bir ekoldür. Mâtürîdî’nin Kitâbü’t-Tevhîd’i bu ekolün temel kitaplarından biridir. Buna rağmen Kitâbü’t-Tevhîd’in başta Mâtürîdiyye mensupları olmak üzere ilim adamları tarafından yeterince bilindiğini söylemek mümkün değildir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kitabü’t Tevhid Açıklamalı Tercüme (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kitabü’t Tevhid Açıklamalı Tercüme (Ciltli).

...t şehrine bağlı mâtürîd mahallesinde doğmuş ve aynı şehirde vefat etmiştir (238/852-333/944) ... Kitabü't Tevhid Açıklamalı Tercüme (Ciltli) Prof. Dr. Bekir Topaloğlu ... . Kitabüt Tevhid Açıklamalı Tercüme Deri Ciltli EBÛ MANSÛR EL-MÂTÜRÎDÎ, BUGÜNKÜ ÖZBEKİSTAN'IN SINIRLARI İÇİNDE YER ALAN SEMERKANT ŞEHRİNE BAĞLI MÂTÜRÎD... Kitabü't-Tevhid Açıklamalı Tevhid. Baskısı tükendi. İslam İnanç Esasları. Rasulullah'ın İslam'a Davet Metodu (Ciltli) Hikmetevi Yayınları. Ebu Mansur el-Matüridi kaleminden Kitabü't Tevhid Açıklamalı Tercüme (Ciltli) kitabını en ucu ... Kitabü't-Tevhid - Açıklamalı Tercüme Kitabını Satın Al - Nobel Kitap ... . Ebu Mansur el-Matüridi kaleminden Kitabü't Tevhid Açıklamalı Tercüme (Ciltli) kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Türkçe. Cilt Durumu. Ciltli. Baskı. Ebû mansûr el-mâtürîdî, bugünkü özbekistan'ın sınırları içinde yer alan semerkant şehrine bağlı mâtürîd mahallesinde doğmuş ve aynı şehirde vefat etmiştir (238/852-333/944). Kitabüt Tevhid Açıklamalı Tercüme Deri Ciltli Arapça. Marka : İSAM Yayınları. Barkod : 9789753899390. 68.62 TL. Buna rağmen Kitâbü't-Tevhîd'in başta Mâtürîdiyye mensupları olmak üzere ilim adamları tarafından yeterince bilindiğini söylemek mümkün değildir. Rasulullah'ın İslam'a Davet Metodu (Ciltli) Hikmetevi Yayınları. Kitabü`t-Tevhid / Açıklamalı Tercüme. Ebu Mansur el İSAM / İSLAM ARAŞTIRMALARI MERKEZİ. Mâtürîdî`nin Kitâbü`t-Tevhîd`i bu ekolün temel kitaplarından biridir. Buna rağmen Kitâbü't-Tevhîd'in başta Mâtürîdiyye mensupları olmak üzere ilim adamları tarafından yeterince bilindiğini söylemek mümkün değildir. Ebû mansûr el-mâtürîdî, bugünkü özbekistan'ın sınırları içinde yer alan semerkant şehrine bağlı mâtürîd mahallesinde doğmuş ve aynı şehirde vefat etmiştir (238/852-333/944)....