Queer Teori Bir Giriş

Annamarie Jagose

Queer Teori Bir Giriş
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-11-13
YAZAR Annamarie Jagose
ISBN 6059020787
DOSYA FORMATI 4,71 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Queer terimi geçmişte en iyi ihtimalle eşcinsel anlamına gelen bir argo terim, en kötü ihtimalle homofobik taciz ifadesi olarak kullanılıyordu. Son yıllardaysa queer farklı şekillerde, kimi zaman kültürel açıdan marjinal cinsel öz-kimliklemeler (self-identifications) öbeği için bir şemsiye terim olarak, kimi zaman daha geleneksel gey ve lezbiyen çalışmalarından ortaya çıkmış yeni oluşan bir teorik modeli tasvir etmek için kullanılmaktadır. Terimin modern kullanımına ilişkin bu kısa ve kısmi değerlendirmeden hareketle bile açıktır ki queer hala oluşum süreci devam eden bir kategoridir. Buradan, queerin henüz katılaşmadığı, daha tutarlı bir profile kavuşmadığı anlaşılmamalıdır; daha ziyade bu, terimin tanımsal belirsizliğinin ve esnekliğinin onun yapıtaşı özelliklerinden biri olduğunu göstermektedir. Bu durum dikkate alındığında, queer fenomenine ilişkin giriş niteliğinde bir değerlendirme yapmak sezgisel olana aykırı, hatta abes gibi görünmektedir Gelgelelim bu kitap devingen queer kimlik alanını sabitlemeye kalkışmamaktadır. Bunun yerine, tam da bu devingenliği haritalamakta ve onu yaklaşık olarak son yüzyılda gelişmiş bir cinsel kategoriler tarihinin içine yerleştirmektedir. Günümüzde queer başlığı altında yürütülmekte olan farklı politik ve teorik çalışmaların ayrıntılarıyla ele alındığı bu kitap queeri henüz tam olarak ifade edilemeyen bir olanak anlamında bir olasılıklar alanı kabul etmektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Queer Teori Bir Giriş i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Queer Teori Bir Giriş.

...ve romanları bulunan Jagose, öd"ll" bir yazar ... Queer Teori: Bir Giriş ... . Ancak "lkemizde onu daha fazla tanınır kılan ş"phesiz ki Queer Teori: Bir Giriş kitabının T"rkçe ye kazandırılması oldu. Annamarie Jagose. *Queer* terimi geçmişte en iyi ihtimalle eşcinsel anlamına gelen bir argo terim, en kötü ihtimalle homofobik taciz ifadesi olarak kullanılıyordu. ...Bir Giriş yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Queer Teori Bir Giriş kitabına benzeyen kitaplar. İnceleme ekle. Emra Ergüzeloğlu Queer Teor ... Psikanaliz ve Queer Teori | Libido Dergisi ... . İnceleme ekle. Emra Ergüzeloğlu Queer Teori Bir Giriş'i inceledi. ...işlev görmekteyken bazen de geleneksel gey ve lezbiyen çalışmalarından doğmuş ve gelişmekte olan bir teori modelini tanımlamaktadır. Queer Teori Bir Giriş. Yazar: Annamarie ...