Oportünist

Ufuk Bulut

Oportünist
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-11-19
YAZAR Ufuk Bulut
ISBN 6059915694
DOSYA FORMATI 8,33 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

-Tanrı’m bana bahşettiğin bu yetenek diğer insanların üzerlerine yağan lanetten başka bir şey değildi. Aslında yazarlık en çok benim canımı yakıyordu. Göz göre göre sadece yazabilmek için insanların yaşamlarını altüst ediyordum. Annemle babama yaptıklarım belki de en bariz ve acımasız olanıydı. Yazarlığın beni seçtiği günden beri topluma adapte olamıyordum. Kendimi herhangi bir yere ve kişiye ait hissedemiyordum. Eğer biraz olsun aidiyet duygum olsaydı, ben de diğer yazarlar gibi Tanrı’nın sunduğu gerçeklerden ürkerdim.Şimdiyse herhangi bir asalağın yıllarca içinde beslediği nefretin hedefi olmaktan ürküyordum. İnsanlar neden kendileriyle ilgili gerçekleri duyunca hemen saldırıya geçiyordu ki? Yaşadığım şehirde bunu iliklerime kadar duyumsuyordum. Beni gerçekten korkutan şey, bu problemin insanın var olduğu her yerde karşıma çıkmasıydı. Kaçış yoktu. Zaten kaçmak veya alışmak çözüm değildi.-(18+ Şiddet Gerilim/ Yetişkin Okurlar İçindir. )

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Oportünist i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Oportünist.

...st ne demek? Duruma göre davranan, içinde bulunduğu şartları değerlendirmeyi bilen (kimse) ... Oportünizm ... . Fırsatçı. Fırsatçı eylemler öz ilgi alanınca güdülenir. Terim: insan bireyleri, yaşayan organizmalar, gruplar, topluluklar, stiller, davranışlar ve gündemlere uygulanabilir. Oportünizm ya da oportünist davranış... oportünist. şükela: tümü | bugün. oportunizme gonul veren, bu yolda ilerleyen kisi, kisiler yada kurumlara verilen isim. cumle icinde soyle gorunur, "bu siralar cok oportunistsin hilmi... Oportünist Nedir. - fırsa ... Oportünizm Nedir? ... . cumle icinde soyle gorunur, "bu siralar cok oportunistsin hilmi... Oportünist Nedir. - fırsatçılık, kendine yontmak. - oportünizm; marksist-leninist teorilerin dogma olarak kabul edilmesi ve bu teoriler üzerinde saptamalar yapılmasına opotünizm denir. Oportünist Nedir. 1. Fırsatçılık, k...