İslami Solun Müfessiri Mahmut Muhammed Taha ve İslamın İkinci Mesajı

Abdülaziz Kıranşal

İslami Solun Müfessiri Mahmut Muhammed Taha ve İslamın İkinci Mesajı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-11-02
YAZAR Abdülaziz Kıranşal
ISBN 6059835039
DOSYA FORMATI 5,59 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gezi Parkı Olayları esnasında Anti-kapitalist Müslümanların da orada olması, Cuma namazı kılınması esnasında “inanmayanlar” ya da “o şekilde inanmayanlar” tarafından güvenlik kordonu oluşturulması gibi teatral durumlar sol/ sosyalist hareketlerin pratikte değilse bile söylem düzeyinde İslâmiyet’e yeniden ilgi duymaya başlayacaklarını gösterdi. Bir akademisyenin bir vesileyle söylediği Türkiye’deki sosyal bilimcilerin ilkokul düzeyinde ilmihâl bilgisine sahip olmadıkları tezi, özellikle sol / sosyalist gelenek söz konusu olduğunda zaman zaman doğrulanmaktadır. Mahmud Muhammed Taha böyle bir ilginin katalizörü olabilecek, daha doğrusu bu ilgiyi Türkiyeli sosyalistlerin algı seviyesine ya da algılamak için şart koştukları seviyeye indirgeyebilecek, talep edilen seviyeye göre paketleyebilecek bir düşünür. Bu çalışma, Sudanlı fikir ve aksiyon adamı Mahmud Muhammed Taha’nın gerek Kur’an’ı anlama ve yorumlamada yöntem gerekse Kur’an ahkâmının tarihselliği, İslâm ve sosyalizm gibi kavram ve kuramlar açısından er-Risâletü’s-Sâniye mine’l-İslâm (İslâm’ın İkinci Mesajı) adlı eserindeki ana fikirlerinin tespit ve tahlilini içermektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İslami Solun Müfessiri Mahmut Muhammed Taha ve İslamın İkinci Mesajı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İslami Solun Müfessiri Mahmut Muhammed Taha ve İslamın İkinci Mesajı.

...yor. ...Kur'an ahkâmının tarihselliği İslâm ve sosyalizm gibi kavram ve kuramlar açısından er-Risâletü's-Sâniye mine'l-İslâm (İslâm'ın İkinci Mesajı) adlı eserindeki ana fikirlerinin tespit ve tahlilini içermektedir ... İslami Solun Müfessiri Mahmut Muhammed Taha ve İslamın İkinci... ... . Arkadaşlar çok methettiler; Abdülaziz Kıranşal'ın İslami Solun Müfessiri Mahmut Muhammed Taha ve İslamın İkinci Mesajı kitabını mutlaka okuyacağım.pic.twitter.com/fKDG2qOnoV. ...İslâm ve sosyalizm gibi kavram ve kuramlar açısından er-Risâletü's-Sâniye mine'l-İslâm (İslâm'ın İslamın İkinci Mesajı Çevrimiçi ücretsiz yasal İslami Solun Müfessiri Mahmut Muhammed ... İslami Solun Müfessiri; Mahmud Muhammed Taha ve İslamın İkinci... ... .pic.twitter.com/fKDG2qOnoV. ...İslâm ve sosyalizm gibi kavram ve kuramlar açısından er-Risâletü's-Sâniye mine'l-İslâm (İslâm'ın İslamın İkinci Mesajı Çevrimiçi ücretsiz yasal İslami Solun Müfessiri Mahmut Muhammed Taha ve. 13 TL. Hayatı, İslam ve sosyalizm kelimeleriyle özetlenebilen Mahmut Taha, hem bir entelektüel hem de barışsever bir dava adamı olarak idamından yaklaşık yirmi beş yıl sonra bir yalnızlığa terk... ...İslam ve sosyalizm gibi kavram ve kuramlar açısından er-Risaletü's-Saniye mine'l-İslam (İslam'ın İkinci Mesajı) adlı eserindeki ana fikirlerinin tespit ve tahlilini içermektedir. *Güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir, ilgilendiğiniz, aradığınız ürün hakkında aklınıza takılan herhangi bir durum...