Algı KalesiRastlantı ve Devinim

Gültekin Karakuş

Algı KalesiRastlantı ve Devinim
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-10-30
YAZAR Gültekin Karakuş
ISBN 6058670006
DOSYA FORMATI 9,6 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Yıl 1873… Türlerin Kökeni kitabı yayımlanmış ve insanoğlu biricik olma özelliğini kaybetmiştir. Bin yıllarca toprak altında kalmış Asur tabletlerinin gün yüzüne çıkmasıyla, Tevrat'ta yazılı Nuh Tufanı'nın Gılgamış Destanı'ndan bir alıntı olduğu anlaşılmış, aynı zamanda “O” bir ihtimalin de “şansının yaver gittiği” kesinleşmiştir.İstanbul… Medresenin sevilen hocası Akil bu şanslı serüveni okuduğunda başına gelebilecek tek ihtimalin idama mahkûm edilmek olacağını tahmin etmemiştir.Onu kurtarmak için küçük bir ihtimalin peşindeki Melike de daha önce bir kez olsun düşünmemişti sevginin de bir ihtimal olabileceğini.Yaşlı bilge Tahir Usta, bir mezarlığın kuytusuna sürüklediği Levend’e, ne zamandır merak edip durduğu o “oda”nın anahtarını verip tetiği çekivermiştir.Zamanın başlangıcından beri var olan, yazılmış ve yazılacak tüm kitapları barındıran bir mekândır ondan geriye kalan miras. Ama bu, yaşamı anlamlandıran sonsuz bir hazine mi olacaktır yoksa içinden çıkılmaz bir labirent mi?Bu ihtimaller dolambacında gezinenler kendilerini Zenon, Einstein, Laplace, Darwin ve diğer büyük düşünürlerle birlikte bilginin, varoluşun ve hayatın temellerini sorgularken bulacaklar.Algı Kalesi’nden sonra da hayat akıp gidecek, değişmeyecek! Ama özgür iradenizle okuyacağınız her şeyde olduğu gibi bu kitapta da aksine dair bir ihtimal olduğunu düşünmekten alıkoyamıyorsunuz kendinizi.Öyle olsun ama vaat edilen, sadece, bir solukta okunacak ancak bir lokmada yutulamayacak bir kitap olduğudur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Algı KalesiRastlantı ve Devinim i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Algı KalesiRastlantı ve Devinim.

...kitap olduğudur. Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim Gültekin Karakuş ... Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim - 9786058670006 ... . Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim | Çizgi Roman | D&R. Film, elektronik, kırtasiye malzemeleri, oyuncak ürünlerini sitemizden inceleyin. Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim. Her şeyi bilmeye çalışmayı bırakıp bir bilinmezlik kalesini taş taş üstüne kurmalı ve sonra, bilgiye dair nihai bir zafer muştusuyla kuşatıp ele geçirmeli o kaleyi. "insan" demişti, "önce kendini dünyanın merkezinde zanneder evlat ... Algı Kalesi - Rastlantı ve Devinim ... . "insan" demişti, "önce kendini dünyanın merkezinde zanneder evlat, ama sonraları o dünyanın kâinatın kuytu bir köşesinde olduğunu anlayıverir". ALGI KALESİ, Rastlantı ve Devinim - GÜLTEKİN... Menu. Ürünler Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim. Okuma listeme ekle. Gültekin Bey, Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim adlı eserinizi keyifle okudum. Sıcak ve akıcı üslubunuzun romandaki felsefi ağırlığı dengelediğini düşünüyorum. Öyle olsun, ama vaat edilen, sadece, bir solukta okunacak ancak bir lokmada yutulamayacak bir kitap olduğudur. Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim Gültekin Karakuş. pdf kitap , kitap indir , kitap inceleme. Yoksa sonsuza kadar kaybolacaginiz bir labirente mi dönüsür?Her seyi bilmeye çalismayi birakip bir bilinmezlik kalesini tas tas üstüne kurmali ve sonra, bilgiye dair nihai bir zafer mustusuyla kusatip ele... Algı Kalesi Rastlantı ve Devinim-Gültekin Karakuş-h2o Kitap-Kapak Türü Karton Kapak-Sayfa Sayısı 190 -Basım Yılı 2012 |....