Trakya'da Bir Savaş FotoğrafçısıBalkan Savaşı Anıları

Herbert F. Baldwin

Trakya'da Bir Savaş FotoğrafçısıBalkan Savaşı Anıları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-10-01
YAZAR Herbert F. Baldwin
ISBN 6056307935
DOSYA FORMATI 10,21 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Balkan Savaşı'nda Türk halkına yaşatılan büyük acıları objektifiyle belgelendiren bir savaş fotoğrafçısı anlatıyor..."Yürek burkan bir görüntüydü bu. Savaş alanı içinde kalan yıkılmış evlerinden kaçan yüzlerce köylü daha kuzeyden İstanbul'a doğru yürümekteydi. Kurtarmış oldukları eşyayı ağır ağır giden kağnılara yığmışlar, zaten kötü olan yolun çamurunu nerdeyse yoğurarak yol alıyorlardı. Az konuşuyorlardı, çoğu çıplak ayaklı, çocuklarını kucaklarında taşıyan gözü yaşlı kadınlar, çamur deryası içinde yorgun ilerleyen bu suçsuz insanlar, savaşın, entrikaların ve kötü yönetimlerin ne anlama geldiğini diğer insanlara canlı bir biçimde anımsatıyorlardı.""Türklere yapılan barbar ve acımasız gibi yanlış suçlamaların doğru olmadığını, Trakya savaş alanında geçirdiğim süre içinde gösteren tek bir kanıtın olmadığını anlamıştım. Osmanlı ordusu askerlerine karşı söylenen her suçlamaya karşı çıkma durumunda değilim, ancak Avrupa'nın en iyi birliklerinin moralini disiplin altına alabilecek koşullar altındaki tutumlarını görmüş olarak o askerlerin, panik anında bile herhangi bir aşırı öfke ve canavarlıklarıyla ilgili, İngiliz ya da yabancılardan ne bir şey ne duymuştum, ne de öyle bir olaya tanık olmuştum.""Hıristiyanların katledildiği düşüncesini ortaya atan tek kurum Amerikan konsolosluğu idi. Orada çalışanlar kendilerine ulaşan haberleri sürekli olarak çarpıtıyordu."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Trakya'da Bir Savaş FotoğrafçısıBalkan Savaşı Anıları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Trakya'da Bir Savaş FotoğrafçısıBalkan Savaşı Anıları.

...rüntüydü bu. Balkan Savaşı'nda Türk halkına yaşatılan büyük acıları objektifiyle belgelendiren bir savaş fotoğrafçısı anlatıyor ... Balkan Savaşlarında Trakya ve 1912 Edeköy Katliamı - sizekitap.com ... ... "Yürek burkan bir görüntüydü bu. Balkan Savaşı'nda Türk halkına yaşatılan büyük acıları objektifiyle belgelendiren bir savaş fotoğrafçısı anlatıyor... Yürek burkan bir görüntüydü bu. ...Türkçe, Yayın Tarihi: 2012, KitabinaBak Envanter Tarihi: 2016-03-03T14:11:31, Orjinal Adı-Ek Bilgi: Balkan Savaşı Anıları. Trakya'da Bir Savaş Fotoğrafçısı. Herbert F. Baldwin. Demkar Yayınevi. Balkan Savaşı başlamadan önce, Osmanlı'nın birçok şehrinde s ... Ermeniler ve Balkan Savaşı | TrakyaBalkan.Org ... . Trakya'da Bir Savaş Fotoğrafçısı. Herbert F. Baldwin. Demkar Yayınevi. Balkan Savaşı başlamadan önce, Osmanlı'nın birçok şehrinde savaş isteyen mitingler yapıldı. Kitap ayrıca Balkan Savaşlarında Trakya'da yaşanan insanlık dramına da geniş yer vermiş. Balkan Savaşı'nda Türk halkına yaşatılan büyük acıları objektifiyle belgelendiren bir savaş fotoğrafçısı anlatıyor... Ürün Sepetinize Eklendi! Trakya'da Bir Savaş Fotoğrafçısı. Balkan Savaşı'nda Türk halkına yaşatılan büyük acıları objektifiyle belgelendiren bir savaş fotoğrafçısı anlatıyor... Yürek burkan bir görüntüydü bu. ...Balkan Savaşı felaketi de bu acıların başında gelmektedir. Bu küçük Balkan ülkesinin savaş ilanı pek fazla da önemsenmez, zira uzun süredir adı konmamış bir savaş vardır zaten iki ülke arasında. Kitap Hakkında. Trakya'da Bir Savaş Fotoğrafçısı İlhan Tonger. Cromwel Kurtuluş Savaşı Anıları kitap Niyazi Yelkencioğlu, Milli Mücadele yıllarında Kandıra bölgesinde Kuva-yı Milliye'nin kuruluş ve... Yazar. : Herbert F. Baldwin. Trakya'da Bir Savaş Fotoğrafçısı; Balkan Savaşı Anıları. olmadığını, Trakya savaş alanında geçirdiğim süre içinde gösteren tek bir kanıtın olmadığını anlamıştım. Bir İngiliz savaş muhabirinin kaleminden ve objektifinden Balkan Savaşı. Kitabın Türkçe baskısı "Trakya'da Bir Savaş Fotoğrafçısı Balkan Savaşı Anıları" (İstanbul, 2012) başlıklı kitaptır. KitapYorum. Balkan Savaşı'nda Türk halkına yaşatılan büyük acıları objektifiyle belgelendiren bir savaş fotoğrafçısı anlatıyor... "Yürek burkan bir görüntüydü bu. Trakya'da bir Savaş Fotoğrafçısı Herbert F. Baldwin Balkan Savaşı'nda Türk halkına yaşatılan büyük acıları objektifiyle belgelendiren bir savaş fotoğrafçısı... Tarihin en ağır yenilgilerinden biri Birinci Balkan Savaşı, bu savaşın en dramatik sahnesi de Trakya cephesidir. ve yönlendirilmiş, savaş sırasında da Bulgar ordusunun himayesinde hareket etmiştir. Evet, belki kaybedilmesinde ordunun politikaya bulaşmasının da etkisi az sayılmazdı ama Balkan Savaşı sırasında Osmanlı Devleti'nin durumu tam olarak bu şekildeydi....