Mağara Duvarından Yansımalar

Jan Berting

Mağara Duvarından Yansımalar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-11-16
YAZAR Jan Berting
ISBN 6057931016
DOSYA FORMATI 3,30 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu eser, başından beri ele aldığımız bölünme, ayrışma ve manipülasyonlara neden olan ve bundan sonra da etkinliğini sürdürmesi mümkün görünen, önce zihnimizde oluşup daha sonra hayat pratiğine dönüştürdüğümüz kolektif kimlik ve temsillerin sosyolojik, psikolojik, siyasi, kültürel bir çözümlemesini okuyucusuyla buluşturmayı hedeflemektedir.Elinizdeki kitap, artık hayatımızın her safhasını, neredeyse tüm toplumları ve bir bütün olarak dünyanın geleceğini ilgilendiren bu paradigmal ön yargılardan kurtulmanın, hayata daha geniş bir perspektiften bakabilmenin, bizi devekuşu misali kendi içimize hapseden ve yaşantımızı, düşünce dünyamızı, ufkumuzu ve ilişkilerimizi fakirleştiren yapay sınırları ve kategorik ayrışmaları bir yana bırakarak hayatın özünü ve esasını yakalayabilmenin mümkün olduğunu göstermektedir. Elbette bu konuda yazılmış ve literatürde saygın yer edinmiş pek çok eser mevcuttur.Ancak bu çalışmanın diğerlerinden farkı, konunun özüne inerek ve insan beyninin kıvrımlarına nüfuz ederek insan gerçeğinin kognitif, bilişsel ve duyuşsal boyutlarıyla bütünleşen insan davranışının mantıksal ve deneysel eylem analiziyle, insanın niçin kolektif temsil ve semboller üzerinden dünyayı algıladığını irdelemesi, bu algılamanın insan davranışına yansıyarak dış dünyaya yansıması, bu yansımanın yarattığı rasynellik-irrasyonellik, dışlayıcılık-kuşatıcılık, reformizm-muhafazakârlık, eskilik-yenilik gibi olguları güncel örnek vakalarla psikolojik ve sosyolojik boyutlarıyla çözümlemesi, bu çözümlemenin bir yandan güncel ulusal ve uluslararası politikalarda ve kültürler arası yüzleşmelerde yarattığı tesirleri gözler önüne sererken, öte yandan, ilginç bir biçimde ve tarihte ilk defa olmak üzere, ekonomik işletmeler düzeyinde ve örgüt kültürü ve felsefesi bağlamında, özel kurumlar ve kamu kurumları açısından mikro ve mezo düzeyde analizler yapması ve bu problemlerin çözümünün ne denli zor olduğunun bilinci ve farkındalığı çerçevesinde sunduğu uzun erimli çözüm stratejileridir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mağara Duvarından Yansımalar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mağara Duvarından Yansımalar.

...r Sanat. Lütfen e-posta kutunuzu kontrol ediniz ... Mağara Duvarından Yansımalar | Okuoku.com ... . Mağara Duvarından Yansımalar Jan Berting Bilge Kültür Sanat. » Mağara Duvarından Yansımalar Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması. Jan Berting'in yazdığı Mağara Duvarından Yansımalar kitabı, MKM Yayıncılıktan çıktı. sıra, yazarın asıl hareket noktası, Platonun Mağara İstiaresi ya da daha bilinen adıyla Mağara Alegorisi olmuştur. Mağara Duvarından Yansımalar. Yazar: admin ... Mağara Duvarından Yansımalar ... . Mağara Duvarından Yansımalar. Yazar: admin · Ekim 17, 2019. Etiketler: Mağara Duvarından Yansımalar E-Book İndir Mağara Duvarından Yansımalar kitabı pdf indir Mağara Duvarından... Mağara Duvarından Yansımalar, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 33,13 TL fiyatıyla ePttAVM.com adresinde. Yorum Yaz. Ürün Adı: Mağara Duvarından Yansımalar. Mağaza: TveT. Ana Sayfa Halk Edebiyatı Mağara Duvarından Yansımalar Pdf Kitap İndir. Mağara Duvarından Yansımalar. 200TL ve üstü alışverişlerde 25TL indirim kuponu: Akakce25ideStokta 2 adetSon güncelleme: 18 dakika önce idefix. MAĞARA DUVARINDAN YANSIMALAR - HÜSAMETTIN İNAÇ;JAN BERTING özelliklerini inceleyerek ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsin. 20.40 TL. Bu eser, başından beri ele aldığımız bölünme, ayrışma ve manipülasyonlara neden olan ve bundan sonra da etkinliğini sürdürmesi mümkün görünen... 21.60 TL. Bu eser, başından beri ele aldığımız bölünme, ayrışma ve manipülasyonlara neden olan ve bundan sonra da etkinliğini sürdürmesi mümkün görünen... "Mağara Duvarından Yansımalar". için 6 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Fiyat. Mağara duvarından yansımalar gölgeler ve gerçekler. Jan Bertıng. 26.24 TL. Mağara Duvarından Yansımalar - Bu eser, başından beri ele aldığımız bölünme, ayrışma ve manipülasyonlara neden olan ve bundan sonra da etkinliğini sürdürmesi mümkün görünen... Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Mağara Duvarından Yansımalar Mağara Duvarından Yansımalar. Bilge Kültür Sanat Yayınları. 20.84. Mağara Duvarından Yansımalar. Jan Berting BİLGE KÜLTÜR SANAT. 21.90 TL. Bu eser, başından beri ele aldığımız bölünme, ayrışma ve manipülasyonlara neden olan ve bundan sonra da etkinliğini sürdürmesi mümkün görün...