Diaspora ve Kimlik

Diaspora ve Kimlik
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-11-02
YAZAR
ISBN 6055184568
DOSYA FORMATI 3,56 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Diaspora kavramı, son on yıla kadar sosyoloji, antropoloji, uluslararası ilişkiler ve tarih gibi disiplinlerin ilgi alanı olarak görülmüş, ancak daha sonra bu kavramın kapsamında meydana gelen esneklik ve genişleme, ulus-ötesi toplulukların incelenmesi bağlamında terim üzerinde yeni bir perspektifin oluşmasını sağlamıştır. Bu konuda Batı'da yapılan akademik tartışmalar henüz ülkemizde yeteri kadar anlaşılamamış, dahası diasporik topluluklar üzerinde yapılan incelemeler daha önce çizilen klasik çerçevenin dışına çıkamamıştır. Türkiye'deki akademik dünyada diaspora ve kültürel kimlik ilişkisinin görülmesini sağlamak amacıyla hazırlanan elinizdeki bu kitap, diaspora kavramıyla birlikte kültürel kimlik ve etnisiteye yönelik kuramsal bir bakışın oluşmasına katkı sağlayan çeviri makalelerden oluşmuştur. Kitaptaki makaleler, diaspora kuramlarının yanı sıra etnik ve kültürel kimlik, etnik folklor ve sözlü tarih konularını da içermektedir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Diaspora ve Kimlik i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Diaspora ve Kimlik.

...vaStoktaSon güncelleme: Bugün 19:39 Amazon Türkiye ... Diaspora ve Kimlik ... . Kimlik, Dış Politika ve Uzlaşma: İnşacı Kuram Çerçevesinde Ulusal Kimlikler ve İkili İlişkiler Üzerine Bir Değerlendirme. Ermeni kimliği diaspora literatüründe ve diasporada Osmanlı İmpara Anasayfa Diaspora ve Kimlik. Mehmet Ali Yolcu. Sepete At Hemen Al. Türkiye'deki akademik dünyada diaspora ve kültürel kimlik ilişkisinin görülmesini sağlamak amacıyla hazırlanan elinizdeki bu kitap, diaspora kavramıyla birlikte kültürel kimlik ve etnisiteye yönelik... Some features of this site may not work without i ... Diğer - Kömen Yayınları - Diaspora ve Kimlik ... ... Some features of this site may not work without it. Diaspora ve kimlik: Eskişehir ve İstanbul'da Diasporik kimlik, mekansal bağlamda ‘burası' ile ‘orası' olmak üzere bir zıtlık arasında örülür. DİASPORA ve KİMLİK kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve KÖMEN YAYINLARI 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Türkiye'deki akademik dünyada diaspora ve kültürel kimlik ilişkisinin görülmesini sağlamak amacıyla hazırlanan elinizdeki bu kitap, diaspora kavramıyla birlikte kültürel kimlik ve etnisiteye yönelik... Diaspora ve Kimlik. Diaspora kavramı, son on yıla kadar sosyoloji, antropoloji, uluslararası ili...