Tasavvufa DairTasavvuf Bi't-Tarikat

Eroğlu Nuri

Tasavvufa DairTasavvuf Bi't-Tarikat
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-12-17
YAZAR Eroğlu Nuri
ISBN 6054042814
DOSYA FORMATI 4,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“Eroğlu Nûri, bugüne kadar, edebiyat ve tasavvuf tarihi araştırmalarında çok iyi tanınan bir şahsiyet değildi. Adı, Bursalı Mehmed Tahir’in “Osmanlı Müellifleri”nde verdiği, -bir kısmı yanlış olan- bir kaç satırlık bilgide ve güldestelerde yer alan dört-beş şiiriyle geçmekteydi. Bu kutsal gönüllü zatın hayatı ve şiirleri ilk defa tarafımızdan bir çalışmayla gün ışığına çıkarılmıştır. (Bkz. Eroğlu Nûri, Divânçe-i İlâhiyat, Haz. M. Tatcı, Ankara 2002.)Elinizdeki eserde İns ve cinnin yaratılma sebebi, güzel ahlak ve ibadetlerin neticesi, kelime-i tevhîd sırrı, mâl, cândan ve çocuklardan yapılan imtihanlar, bey’atin hakikati, nefs mertebeleri, silsile-i manevî, şeyhler ve yalancı şeyhler vs. fasıllar halinde anlatılmaktadır. Eser, tasavvuf ve mürşidin gerekliliğini açıklayan, talipler için yazılmış “tasavvufa giriş” mahiyetinde bir eserdir.”Orijinal ismi “Tasavvuf Bi’t-Tarîkat” olan ve “Tasavvufa Dair” adı altında neşretmiş olduğumuz bu eser, Anadolu’nun büyük mutasavvıflarından Eroğlu Nûrî’nin kaleme almış olduğu ve tasavvufun temel meselelerine gayet açık ve anlaşılır izahlar getiren bir eserdir. Tasavvuf meraklılarının ve araştırmacılarının mutlaka edinmesi gereken bu eser; zikir, tevhîd, nokta, biat, nefs, kalb-i selîm, devrân, sülûk, rüya ve sahte şeyhler gibi kavramlarda başvuru kaynağı niteliğini taşıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tasavvufa DairTasavvuf Bi't-Tarikat i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tasavvufa DairTasavvuf Bi't-Tarikat.

...ir. Amenna ve saddakna. Ancak yine de, Kur'ân'ın iç ve dış terkibini bilmek ... Tasavvufa Dâir - H Yayınları ... ... Tasavvufa Dair. Yeni. Ücretsiz Kargo. Orijinal ismi "Tasavvuf Bi't-Tarîkat" olan ve "Tasavvufa Dair" adı altında neşretmiş olduğumuz bu eser, Anadolu'nun büyük mutasavvıflarından Eroğlu Nûrî'nin... 5 TL. Tasavvuf Bit Tarikat, Tasavvufa Dair, Eroğlu Nuri 5,00 TL. Alış-Veriş Listeme Ekle. Tasavvuf Bi't-Tarikat Tasavvufa Dair. Divançe-i İlahiyat / Eroğlu Nuri (Ciltli... 21,00 TL. Tasavvufa Dair. Alı ... Tasavvuf Bi't - Tarikat Eroğlu Nuri ... . Divançe-i İlahiyat / Eroğlu Nuri (Ciltli... 21,00 TL. Tasavvufa Dair. Alış-Veriş Listeme Ekle. Tasavvuf Bi't-Tarikat Tasavvufa Dair. Divançe-i İlahiyat / Eroğlu Nuri (Ciltli... 28,00 TL. Tasavvufa Dair. Eroğlu Nuri. "Eroğlu Nûri, bugüne kadar, edebiyat ve tasavvuf tarihi araştırmalarında çok iyi tanınan bir şahsiyet değildi. Adı, Bursalı Mehmed Tahir'in "Osmanlı Müellifleri"nde verdiği... Eser, tasavvuf ve mürşidin gerekliliğini açıklayan, talipler için yazılmış "tasavvufa giriş" mahiyetinde bir eserdir. Orijinal ismi "Tasavvuf Bi't-Tarîkat" olan ve "Tasavvufa Dair" adı altında neşretmiş... Eser, tasavvuf ve mürşidin gerekliliğini açıklayan, talipler için yazılmış "tasavvufa giriş" mahiyetinde bir eserdir.". Orijinal ismi "Tasavvuf Bi't-Tarîkat" olan ve "Tasavvufa Dair" adı altında neşretmiş......