BarbarosHayreddin Paşa (Karton Kapak)

Özcan F. Koçoğlu

BarbarosHayreddin Paşa (Karton Kapak)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-12-15
YAZAR Özcan F. Koçoğlu
ISBN 6059964722
DOSYA FORMATI 7,3 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Denizcilik tarihimizde nam salmış büyük kahramanlardan biri olan Barbaros Hayreddin Paşa 1478’de doğmuştur. Vardar Yeniceli bir sipahi olan babası Yakup Bey ona lazım olacak talim ve terbiyeyi vermişti. Ağabeyi Oruç Reis ve İshak Reis’in 1518’de İspanyollar tarafından şehit edilmesi üzerine bu sefer onlardan devraldığı bayrağı daha yukarılara taşımak için harekete geçmiştir. 1518’de Yavuz Sultan Selim tarafından Cezayir Beylerbeyliği’ne tayin edildikten sonra artık daha da güçlenen Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’i bir Türk Gölü haline getirmek için büyük bir gayretin içerisine girmiştir. 1538’de Haçlı donanmasını Preveze önlerinde yapılan deniz muharebesinde mağlup ederek dünya tarihinin en büyük deniz savaşlarından birini kazanmıştır. Sadece Türk değil dünya denizcilik tarihine de adını altın harflerle yazdıran Barbaros Hayreddin Paşa askeri deha ve maneviyatının üstünlüğü sayesinde düşmanlarına göz açtırmamış, kim olursa olsun zulme uğrayan her kavmin koruyucusu olmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz BarbarosHayreddin Paşa (Karton Kapak) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap BarbarosHayreddin Paşa (Karton Kapak).

...baros Hayrettin Paşa, (eski adıyla Hızır Reis) 1478 Midilli-Yunanistan doğumlu, Osmanlı Devleti tarihinin en ünlü denizcilerindendir ... Barbaros Hayrettin Paşa / Kardeşliğin Önemi... | KitapAvrupa ... . Bu Ürün Toplam 9 Adet Satılmıştır. Barbaros Hayreddin Paşa Karton Kapak - Özcan F. Koçoğlu. %20 indirimli Yeni. Çamlıca Basım Yayın Oruç Reis Karton Kapak - Özcan F. Koçoğlu. Hızlı Mesaj. Öneri Kutusu. Barbaros Hayreddin Paşa(Karton Kapak). tarihimizde nam salmış büyük kahramanlardan biri olan Barbaros Hayreddin Paşa 1478'de doğmuştur. Barbaros Hayrettin Paşa'nın Hat ... Denizlerin Reisi Barbaros Hayrettin Paşa - YouTube ... . tarihimizde nam salmış büyük kahramanlardan biri olan Barbaros Hayreddin Paşa 1478'de doğmuştur. Barbaros Hayrettin Paşa'nın Hatıraları Yazar : Yılmaz Öztuna, Boğaziçi Yayınları %18 indirim Fiyat : 9,84 TL Kategori : Tarih,Diğer,Tarih : Karton Kapak. Boyut. : Normal Boy. Barbaros Hayrettin Paşa'nın Hatıraları en uygun fiyata sizleri bekliyor. Cilt Durumu. Karton Kapak. Dil. Türkçe. 1478 yılı civarlarında, Midilli'de doğan Barbaros Hayrettin Paşa'nın asıl adı Hızır'dır. 15 Mayıs 1519'da Hızır Reis Cezayir Beylerbeyi payesiyle paşa oldu. ...Hayrettin (kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'nın Hayatı). : Türkçe. Cildi. : Karton Kapaklı. ISBN NO. (28-1959) Derya Kaptanı Barbaros Hayrettin-Saray ve... Bu amacı gerçekleştirecek tek bir kişi vardır. Barbaros Hayrettin Paşa yani nam-ı değer Kaptan-ı Derya. Haktan Birsel. Cilt Tipi. Karton Kapak. Akıllı Sıralama Yeni Gelenler İlk Bitecek Ürünler Fiyata Göre (Önce En Yüksek) Fiyata Göre (Önce En Düşük). | Filtrele. barbaros hayrettin paşa. için 37 ürün bulundu. Kahramanlarımız - Barbaros Hayrettin Paşa. Bu seride tam sayfa renkli resimli kitaplarda kahramanlar akıcı bir üslupla tanıtılıyor. Kapak. KARTON. Bu derece Avrupa'yı etkilemiş bizden birine, Barbaros Hayrettin Paşa'ya biraz değinelim. Barbaros Hayrettin Paşa'nın asıl adı Hızır'dır. Barbaros Hayrettin Paşanın İspanyol Topçubaşısına Verdiği Ders Cezayir sahilinin 300 metre açığındasarp kayalıklardan oluşan küçük bir adacık üzerinde kurulmuş güçlü bir kale olan...